Суд став на сторону багатодітного черкащанина, якого відправили на фронт

13 лютого 2023, 17:38

Черкаський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував наказ начальника районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в частині призову на військову службу щодо місцевого мешканця, який був мобілізований та тривалий час служив у ЗСУ, пише Судово-юридична газета.

Як зазначено в матеріалах справи, 28 лютого 2022 року начальник Черкаського районного ТЦК та СП видав наказ про призов місцевого мешканця на військову службу, після чого він був направлений у військову частину.

Втім, у вересні громадянин оскаржив відповідний наказ, пославшись на те, що у нього на утриманні та вихованні перебувають троє неповнолітніх дітей. Він зазначив, що оскаржуваний наказ виданий всупереч абзацу четвертому ч. 1 ст. 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається жінкам та чоловікам, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років). Щодо строків позову, чоловік вказав, що постійно змінює місце дислокації разом з військовою частиною, а тому лише у вересні 2022 року у нього виникла можливість зібрати необхідні документи та звернутись з позовом до суду.

Відповідач - територіальний центр комплектування - проти задоволення позовних вимог заперечив, вказавши, що під час мобілізації позивач не повідомив про наявність у нього трьох неповнолітніх дітей. Також, відповідач зазначив, що територіальний центр комплектування та соціальної підтримки не зобов’язаний був перевіряти сімейний стан громадянина.

Окремо відповідач припустив, що записи про дітей чоловіка в його паспорті могли бути зроблені будь-якою особою і в будь-який час, а записи щодо дітей ніяким чином не посвідчені і не містять відомостей про реєстрацію народження.

Також, виявилось, що з моменту мобілізації по червень 2022 року позивач не звертався з відповідним рапортом до командування військової частини, де проходив службу.

Дослідивши позиції сторін, суд встановив, що мобілізований дійсно є батьком трьох неповнолітніх дітей 2009, 2011 та 2014 років народження, про що свідчили додані до позову копії свідоцтв про народження.

Також, суд вказав, що відповідні відмітки були зроблені в паспорті мобілізованого, до того ж він має посвідчення про пільги для багатодітних сімей. Достовірність інформації про неповнолітніх дітей також підтвердила сільська рада селища, в якому проживав чоловік.

Суд зазначив, що з огляду на діюче законодавство, батько трьох неповнолітніх дітей міг бути призваний лише за власною згодою, тобто добровільно. Втім, начальник територіального центру комплектування та соціальної підтримки чомусь у лютому 2022 року не ознайомив батька трьох дітей з наказом про призов на військову службу.

У підсумку, 18 січня 2023 року суд визнав протиправним та скасував наказ начальника Черкаського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 28 лютого 2022 року в частині призову чоловіка на військову службу та його направлення для проходження військової служби до військової частини.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

толян :

начальнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки солі насипали на одне місце.а якщо по закону то це один із видів вридительство народу і Державі.

Вгору