Суд над уманським суддею не відбувся – правоохоронці визнають, справа «замовна»

10 квітня 2014, 10:18

Другий місяць весни для судді Уманського міськрайонного суду Анатолія Іванова почався із суду… над ним. Прокуратура Черкаської області звинувачує його в хабарництві. Сам Антолій Іванов всі звинувачення заперечує та готовий боротися за правду до кінця. Справа розглядається в Бершадському районному суді. Проте перше засідання не відбулося. Офіційна причина - через халатність прокурора. Неофіційна – після зміни влади прокурор, який вів справу, відмовився надалі виконувати «замовлення», інформує "Вечірня Умань".

Анатолій Іванов свого часу «нарвався» на гнів «регіоналів» через те, що надавав виправдальні вироки і намагався судити за законом, а не за їхніми вказівками. За це його звинуватили у хабарництві. Не дивлячись на те, що «режим» був повалений, суддю продовжують «дожимати» зверху – на посадах залишилися усі дійові особи. Тільки от «знизу» прокурори уже відмовляються вести справу.

Зараз справу судді слухають у Бершадському районному суді. Проте першому засіданні не судилося відбутися, оскільки начальник відділу прокуратури Черкаської області Руслан Криворучко, який був представником державного обвинувачення, не надав підтвердження своїх повноважень. Це завадило судді провести підготовче засідання.

Цікаво й те, що Руслан Криворучко не був у групі прокурорів, які вели справу Анатолія Іванова. Проте чомусь саме йому доручили бути представником прокуратури на суді. За словами Руслана Криворучко, колишнього керівника групи, який вів кримінальне провадження, перевили в інший відділ. Тому він не може бути представником державного обвинувачення.

Проте працівники Черкаської обласної прокуратури подейкують, що після зміни влади прокурор, який вів справу, відмовився надалі виконувати «замовлення»…

- Дивна виходить ситуація: прокурорський склад був змінений 1 квітня 2014 року. – коментує ситуацію Анатолій Іванов. - Дана особа, яка з’явилася до Бершадського районного суду і має брати участь та підтримувати державне обвинувачення, взагалі ніякого відношення до даного кримінального провадження не має. На мій погляд, підтримувати державне обвинувачення мала б та особа, яка володіє певною інформацією про дане кримінальне провадження, яка є з числа групи прокурорів, які проводили досудове слідство, яке розпочалося в жовтні 2013 року. До даної групи входила не одна особа, а декілька осіб. Тож можна було вибрати будь-яку особу із даного складу.

Уманський суддя нсподівається, що наступного разу прокурор приїде підготовленим та надасть відповідні документи і суд все ж таки розпочне підготовче засідання.

Вгору