Субсидії: черкащанам доведеться платити більше, ніж торік

24 серпня 2016, 07:20

суб на головну

З 1 травня 2016 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України, у якій внесено зміни щодо порядку призначення житлових субсидій. За прогнозами, в Україні в опалювальний сезон субсидії отримуватимуть 8 мільйонів домогосподарств. Тому й не дивно, що призначення субсидій турбує чи не кожного українця.

Про новації розповіла заступник директора департаменту-начальник управління соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Катерина Бінусова.

Ціни на газ та електроенергію підвищені, а соціальні норми споживання зменшені

Субсидія нараховується тільки в межах соціальних норм споживання. Якщо перевищити ці норми, то різницю потрібно оплачувати за повним тарифом.

Постановою Кабміну від 27 квітня 2016 року № 317 переглянуто соціальні норми споживання, на які нараховується субсидія у бік їх зменшення, отже, зменшиться і субсидія.

Зараз встановлені такі норми житла та соціальні нормативи:

Для централізованого та індивідуального опалення (незалежно від джерела електроенергії) субсидія нараховується: 13,65 м кв. на одну особу і додатково 35, 22 м кв. на сім’ю. Такі ж нормативи передбачені для оплати за утримання житла.

Субсидія на централізоване водопостачання холодної води нараховується на 2,4 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 4 куб. метра на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води, постачання гарячої води – 1, 6 куб. м на особу.

Субсидія на централізоване водовідведення становить 4 куб. метри на одну особу на місяць.

Як відомо, Уряд збільшив роздрібну ціну на природний газ для побутових споживачів, тепер вона становить 6,879 гривні за 1 куб. метр.

Одночасно зменшено соціальні норми споживання газу

Переглянуто норму використання природного газу для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб. м природного газу на 1 кв. м опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

За наявності газової плити, в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 7,1 куб. м (було 9) на одну особу на місяць. За наявності газової плити та газового водонагрівача - 14 куб. м на одну особу на місяць (було 18).

Також встановлені норми з електропостачання: 90 кВт на одну особу і додатково 30 на кожну наступну з врахуванням коригуючих коефіцієнтів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Олена :

Чому зменшенi “соцiальнi норми”? Щоб менше платити субсидiЙ? Чому тричi вже пiднiмали цiну на електроенергiю? Чому субсидiю на опалення дають тiльки iз розрахунку 13,65 кв. м? i пiсля цього Гройсман каже, що ми “не почувствуем подорожание тарифов”??? I хто буде платити 10-15% за комуналку, якщо умисно знизили “соцiальнi норми”? Якесь знущання. Шокувала стаття медiа-групи “Голос.UA” от 12.05.2016 в 15.00: “За счёт новых тарифов планируется нарастить собственную добычу газа.” Так ми не “реальну цiну на газ” сплачуемо, а ще й “допомагаемо” його видобувати???

Вгору