Студенти та викладачі ЧНУ відзначають ювілей свого інституту

21 квітня 2015, 17:10
DSC02906

Фото прес-служба ЧНУ

Етнографічною виставкою та урочистим зібранням розпочався ювілейний тиждень для Навчально-наукового інституту історії та філософії Черкаського національного університету ім.Богдана Хмельницького. Цього року інститут святкує 20 років із часу заснування.

За повідомленням прес-служби ЧНУ, привітати навчально-науковий інститут зібралися студенти, викладачі, випускники та ті, хто допомагали у його створенні та розбудові.

Про історію інституту гостям розповів фільм, знятий до ювілею. Спогадами ділилися засновники інституту – його перший декан, «батько» історичного факультету Олександр Перехрест, професори Світлана Кисіль, Олександр Овчаренко, Микола Шамрай, Анатолій Чабан та багато інших відомих та шанованих людей.

DSC02908

Фото прес-служба ЧНУ

Олександру Перехресту випало створити історичний факультет. На той час молодій незалежній Україні бракувало фахівців з історії, етнології, архівознавства, інших дисциплін. Тому до новоствореного факультету викладачів запрошували з інших міст і навіть країн. Вони фактично з нуля створювали наукові програми. Так, спеціальність «Історія та основи правознавства» була на той час першою в Україні, і за навчальними програмами, розробленими черкаськими науковцями, і досі навчаються в інших вишах.

В.о.ректора університету Олександр Черевко зазначив, що нині ННІ історії та
філософії йде в ногу з часом, вирішуючи проблеми сьогодення. Адже тема історії – це зараз тема №1.

DSC02896

Фото прес-служба ЧНУ

- Тільки за цей рік я був учасником чотирьох науково-практичних конференцій, – сказав Олександр Черевко і додав, що під час візиту до Черкас Міністра освіти і науки Сергія Квіта вніс пропозицію про започаткування проекту «Україна без фальші». - У рамках проекту необхідно розробляти програми, писати підручники. Адже ми знаємо, скільки в нашій національній історії темних плям, знаємо роль сусідньої держави в переписуванні української історії – починаючи від Петра І, Катерини ІІ, і до сучасного періоду. Майбутнє інституту історії і філософії має бути великим і величним, нам треба вести дослідницьку роботу, щоб вибілювати темні плями історії, щоб у кожного українця було розуміння, що Україна – велика країна з тисячолітньою історією, що наша держава виникла не на пустому місці.

Нині в ННІ історії і філософії навчається 549 студентів.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору