Студенти та викладачі ЧНУ сходили до церкви

26 травня 2015, 12:49
i01

Фото прес-служба ЧНУ

У день просвітителів слов’янської землі – святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – церква Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відзначила своє храмове свято. Саме цей День слов’янської писемності і культури став своєрідним підсумком фестивалю науки в університеті, повідомляє прес-служба ЧНУ.

В університетській церкві на святкову відправу зібралися викладачі, студенти та прихожани. Архієрейську службу провів Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. Він розповів вірянам про Великих просвітителів слов’янських народів Кирила і Мефодія:

- Проповідники вчення Христового, ці святителі є прикладом для всякого викладача й учителя і для всякого учня, який хоче здобути корисну для життя науку, як для земного, так і для духовного.

Владика Іоан провів паралелі з сучасною історією. Він нагадав, що саме Мефодій заперечував тим, хто визнавав лише три мови молитви: на той час єврейську, грецьку, латинську.

i02

Фото прес-служба ЧНУ

- Ми, завдячуючи святим Кирилу і Мефодію, маємо український народ зі своєю історією, сповненою духовними досягненнями, державотворчими здобутками. Та й сьогодні, на жаль, як у часи отців-просвітителів, церква не вільна від політики, – зазначив Владика Іоан.

Митрополит Черкаський і Чигиринський звернувся до викладачів і ректора університету Олександра Черевка, наголосивши, що саме на них лежить почесна місія відкрити справжні сторінки історії життя нашого народу, доносити їх до студентської молоді, до учнів шкіл і до дітей в дитячих садочках, створювати навчальні посібники, підручники, у яких буде правдива українська історія.

- Ми будемо робити свою справу, а Бог поможе. Ми всі молитимемося за нашу церкву, нашу мову, нашу Україну. Тільки так ми здобудемо перемогу, і церква наша стане соборною», – сказав ректор університету Олександр Черевко.

Завершилося храмове свято традиційно — святковим обідом, яким частувала студентська їдальня.

Поділитись

Коментарі

Вгору