Стало відомо, на що найбільше скаржаться черкащани до санслужб

31 жовтня 2021, 20:08

Протягом 9 місяців 2021 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області надійшло 133 звернення від громадян щодо порушень у сфері санітарного законодавства. Найбільшу кількість звернень отримано від жителів м. Черкаси – 43. Із Лисянського району надійшло 14 звернень, Смілянського – 10, Уманського та Черкаського – по 9, Золотоніського – 7. Надходили звернення і від жителів інших районів. 5 звернень надійшло від жителів інших областей.

Питання, які найчастіше порушувались у зверненнях:

  • забрудненням атмосферного повітря внаслідок експлуатації промислових, сільськогосподарських підприємств, інших об’єктів – 30,
  • погіршення умов проживання, пов’язаних із застосуванням пестицидів та агрохімікатів - 23,
  • питання добросусідських відносин - 18,
  • погіршення умов проживання, пов’язаних із шумовим навантаженням від об’єктів – 13,
  • порушення вимог протиепідемічних заходів у період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) – 10,
  • незадовільне санітарне очищення територій населених пунктів – 5,
  • порушення у сфері питного водопостачання – 4,
  • будівництво та розміщення об’єктів – 4,
  • незадовільне харчування в закладах освіти – 4,
  • інші питання – 22.

З урахуванням повноважень Держпродспоживслужби на підставі частини 3  статті 7 Закону України «Про звернення громадян» 19 звернень надіслано для розгляду за належністю до органів державної влади, управлінь та відомств.

У рамках розгляду звернень, за погодженням Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проведено 2 позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства суб’єктами господарювання, 26 комісійних обстежень.

З метою встановлення негативних факторів середовища життєдіяльності населення організовано та проведено лабораторно-інструментальні дослідження 1190 проб атмосферного повітря, відібраних на межі санітарно-захисної зони та в житловій забудові в зоні впливу підприємств. Вміст забруднюючих речовин (пил, діоксид азоту, діоксид сірки, вуглецю оксид, фенол, формальдегід, ксилол) не перевищував гранично допустимі максимально разові концентрації відповідно до гігієнічних регламентів «Гранично допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.01.2020 № 52.

Проведено 24 лабораторно-інструментальні дослідження шуму. У 4 випадках рівень шуму не відповідав вимогам «Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.02.2019 № 463, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 20.03.2019 № 281/33252.

За наслідками розгляду звернень фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області суб’єктам господарювання направили 12 приписів, пропозицій щодо усунення порушень санітарного законодавства, на адресу органів місцевої влади направили 25 листів із пропозиціями щодо вирішення проблемних питань.

За порушення санітарного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 7 осіб. При розгляді 33 звернень, з урахуванням результатів лабораторних досліджень негативний вплив  суб’єктів господарювання на умови проживання та здоров’я заявника підтверджений не був. На 54 звернення громадян були надані відповідні роз’яснення. Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» заявникам по кожному зі звернень надані письмові відповіді.

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби у Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору