Стадіон-довгобуд або скільки ще мільйонів місто закопає в газон?

30 серпня 2018, 14:11

Уже понад два роки триває реконструкція запасного футбольного поля на території Центрального стадіону Черкас. Попри неодноразові зауваження з боку місцевої влади до виконавця робіт, яким є ПП «Черкаси-Інтерстрой», та публічні «розбори польотів» між підрядником та замовником, ситуація лишається невирішеною. Понад 4 мільйони гривень було виділено на вказані роботи, однак за твердженням місцевих чиновників, замість якісного футбольного було побудовано город.

Історія з будівництвом запасного поля на Центральному стадіоні розпочалась ще в 2016 році, коли наприкінці травня представники міської влади анонсували про наміри відбудувати відому в народі «запаску», котра б слугувала для тренувань існуючого на той час «Черкаського Дніпра» та для проведення змагань із різних видів спорту, наприклад, метання ядра. За деякий час міський голова Черкас Анатолій Бондаренко у ЗМІ повідомляв, що на реконструкцію арени планується виділити близько 4,5 мільйони гривень.

У тому ж таки 2016 році тендер на будівництво запасного поля виграло ПП “Черкаси-Інтерстрой”, керівником якого є відомий в Черкасах підприємець Володимир Халай. Перш за все згаданий підприємець відомий тим, що займається численними підрядами в обласному центрі, від ремонту доріг до реконструкції шкіл. Однак, чи не щоразу у місцевих чиновників, котрі є замовниками таких робіт, виникають дорікання та зауваження до якості ремонту та добросовісності підрядника. Так сталося і з питанням реконструкції запасного поля.

Колишній директор Центрального стадіону Володимир Ковальов,  котрий керував комунальним підприємством на момент проведення цього тендеру, в коментарі «Про все» висловив своє бачення ситуації. Володимир Микитович зазначає, що на початку 2016 року існував ще один проект реконструкції поля, вартість якого становила близько трьох мільйонів гривень. На думку Володимира Микитовича, даний проект був значно краще продуманий та передбачав у собі створення не лише якісного газонного покриття зі зрошенням та трибунами, а й роздягальні для спортсменів. Однак, перед проведенням згаданого тендеру, вимоги до майбутнього поля були змінені, зокрема з проекту зникли роздягальні, а вартість проекту, натомість, зросла на 500 тисяч гривень. Винуватцями сьогоднішньої ситуації колишній посадовець вважає міських чиновників та підрядника, котрий беручись за роботу, не мав жодного досвіду у будівництві такого роду споруд.

Фото: ІнфоМІСТ

– Скільки вони вже витратили на це все, самому Богу відомо. В новому проекті вже були відсутні роздягальні. Роботи з реконструкції почали спочатку, щоб завищити вартість робіт. До цього там був чудовий газон, ми його встигли навіть три рази покосити. Натомість, новий підрядчик прибрав попередній газон і поклав свій, при чому шматками, не вирівнявши там в ямах все, - розповів пан Ковальов. – Вони все роблять по-своєму. Всіх підрядників, котрі б могли без проблем швидко і якісно виконати роботи, в яких була необхідна техніка, прибрали. Потім провели свій тендер, де замість підприємства, який мав досвід облаштування полів, обрали підприємство, котре не зробило жодного поля.

Фото: ІнфоМІСТ

Переможцю тендера з державного бюджету було виділено на роботи понад 3 мільйони гривень, з яких було освоєно близько 2.8 мільйонів гривень. Неосвоєні кошти наприкінці 2016 року було повернуто до бюджету. У 2017 році, вже з бюджету міста, було виділено 1 мільйон 215 тисяч гривень. З них, за документами, було виконано робіт на 800 тисяч гривень. А в 2018 році на завершення робіт, знову таки з бюджету міста, було виділено ще 460 тисяч гривень. Однак, за вже витрачені 4 мільйони бюджетних коштів, окрім бетонної основи для трибун та газону, котрий керівники міста називають не інакше, як городом, на місці, де мало б бути сучасне футбольне поле, нічого немає.

Уже в травні цього року під час засідання виконавчого комітету заступники міського голови Ігор Коломоєць та Юрій Ботнар піддали різкій критиці стан виконання робіт на стадіоні, поклавши відповідальність за зволікання на підрядника – ПП «Черкаси-Інтерстрой». А сам міський голова Бондаренко заговорив про застосування до недобросовісних підрядників усіх існуючих методів впливу.

Фото: Прочерк

Зважаючи на те, що сам представник підрядника так і не з’явився на засідання виконкому, міські чиновники влаштували «екскурсію» для журналістів та представників громадськості на місці, де мало б було бути нове реконструйоване поле. Під час огляду спортивного «довгобуду» заступник міського голови Черкас Ігор Коломоєць, не стримуючи емоцій, висловив своє невдоволення виконаною роботою. Чиновник повідомив, що замість футбольного поля він побачив лише недоглянуту та недбало посіяну траву, не облаштовані не лише трибуни, а й місця, де вони мали б знаходитися, відсутня огорожа, замість якої є лише канава.

Уже за тиждень підприємець таки з’явився до міськради, де на нього очікували з поясненнями. Однак, з’ясування відносин між чиновниками та підрядником зайняло більше часу, ніж, власне, сам звіт.  Володимир Халай повідомив членам черкаського виконкому, що для завершення робіт йому необхідні ще кошти та забезпечення газону поливом води. Вимоги підрядника, котрий за два роки не зміг виконати поставлені завдання, викликали відверте невдоволення у виконкомівців, котрі звинуватили пана Халая у недобросовісності. Вже згаданий Ігор Коломоєць заявив, що такому підприємцю немає чого робити в місті.

— Я вважаю, що такий підрядник більше не повинен виконувати ніяких робіт у місті. Ми повинні прибрати цю людину навіть з поточних ремонтів, розірвавши договори. Нехай спочатку приведе до ладу хоча б один об’єкт, — сказав заступник міського голови.

На що Володимир Халай відреагував доволі різко та, залишаючи засідання, зазначив: “Я не підзвітний тут нікому. Я не підзвітний Вам особисто”.

Більш ніж два місяці потому, питання реконструкції залишилося невирішеним. Єдине, в чому підприємець та чиновники дійшли згоди – питання поливу існуючого газону. Це в коментарі «Про все» підтвердив директор Центрального стадіону Юрій Гончаров.

Фото: Новини Черкас

–  Виконуються роботи з приводу газону. Він («Черкаси-Інтерстрой» - ред. ) його косить, поливає. Інші роботи поки не виконуються, - повідомив Юрій Андрійович.

Керівник установи-замовника згаданої реконструкції, директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов повідомив, що наразі жодних робіт на об’єкті підрядник  не проводить та впродовж  усього періоду реконструкції час від часу заявляє про необхідність залучення додаткових коштів. Зі слів чиновника, підряди котрі виконує згаданий підприємець на інших об’єктах міста також мають безліч зауважень щодо якості робіт.

Сам керівник підприємства-підрядника Володимир Халай повідомляє, що на цей час газон на об’єкті утримує за власний рахунок та вважає причиною затягування робіт небажання міської влади оплачувати кошти передбачені додатковими угодами.

Фото: Про все

- Цьогоріч я не отримав жодної копійки грошей. Додаткова угода на виконання робіт у 2018 році не зареєстрована в казначействі, внаслідок чого кошти на підприємство не надходять. Якщо його зареєструють в грудні і тоді до мене надійдуть кошти, то я поверну їх назад, як помилково отримані, - стверджує підприємець.

А от в міській раді запевняють, що навіть якщо підприємство пана Халая зможе завершити всі передбачені роботи з реконструкції, на об’єкті має бути проведена обов’язкова експертиза фахівцями щодо якості виконаних робіт. Крім того, чиновники переконані, що такими роботами мають займатися ті підрядники, котрі вже мають досвід виконання таких специфічних завдань, дорікнувши на відсутність такого досвіду у діючого підрядника.

– Нехай, він (керівник підприємства Володимир Халай – ред.) навчиться хоч один об’єкт здати в експлуатацію, якщо він з 2012 року жодного об’єкту не здав в експлуатацію. Жодного! Якщо людина не вміє робити футбольні поля, то не варто братися за це, - переконаний Ігор Коломоєць.

Підготував Олександр Носенко

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору