Сьогодні у Черкасах тестуватимуть енергоощадні світильники

28 серпня 2015, 17:05

1386763651_Novograd

Сьогодні у Черкасах тестуватимуть енергоощадні світильники для проїжджої частини від різних виробників, щоб вибрати ті, які найкраще підходитимуть місту за технічними характеристиками та ціною. 

Про це в коментарі "Про все" повідомив директор КП “Черкасиміськсвітло” Олександр Терьохін.

У бюджеті розвитку на нове освітлення проїжджих частин міста виділено близько 5 млн грн. По-новому освітлювати планують бульвар Шевченка (від вул. Можайського до площі 700-річчя в обидва боки), вулиці Гагаріна, Смілянську та Благовісну (від вул. Дашковича до Можайського).

- Завдяки світлодіодним світильникам ми маємо набагато краще освітлення на дорозі. Зменшується ризик того, що водій може не побачити і збити пішохода. Якщо ми рухаємося на авто проїжджою частиною, де встановлені світлодіодні світильники, то навіть за поганих погодних умов (дощ, сніг, туман) пішохода видно приблизно за 200 м. Якщо пішохід переходить проїжджу частину при таких погодніх умовах і думає, що водій його бачить при освітленні дороги натрієвими світильниками, то він глибоко помиляється. Його водій побачить вже в останній момент. Є великий ризик, що людина може постраждати від колес автівки, - зазначає Олександр Терьохін.

За його словами, 183 світильники на проїжджих частинах Черкас - натрієві та ртутні. Вони небезпечні для здоров'я людини, не заощаджують електроенергію та погано освітлюють дорогу.

- Це газорозрядні лампи. В одних присутній натрій, в інших - ртуть. Їх потрібно утилізовувати, оскільки вони небезпечні - якщо їх розбити на території міста, то пари від цих речовин можуть зашкодити здоров'ю людини. Світлодіодний світильник утилізації не потребує. Крім того він заощаджує електроенергію та краще освітлює проїжджу частину, - наголосив керівник комунального підприємства.

Сьогодні до Черкас завітали виробники енергоощадних світильників, щоб презентувати свою продукцію.

- Потрібно належним чином провести прозорий конкурс. Щоб ми комісійно визначилися, який продукт ми будемо закуповувати. Не можна сказати, що ціна не головне, але все ж технічні параметри світильників важливіші. Не на стільки ми багаті, що можемо купувати дешеві речі. Світильник повинен відпрацювати гарантійний термін, самоокупити себе, і працювати після цього терміну, щоб зекономити бюджетні кошти. Зараз виробники представлять свою продукцію, а ввечері ми будемо проводити заміри освітленості проїжджої частини, встановлюючи їхні світильники і фіксуючи дані. А вже на наступному тижні комісійно ухвалимо рішення, які світильники придбати, - повідомив керівник "Черкасиміськсвітла".

Довідково:

У Черкасах вже встновлено світлодіодні світильники на вулицях Ільїна (від Чорновола до Можайського) і Благовісна (від Чорновола до Дашкевича).

 

Поділитись

Коментарі

Вгору