Сьогодні Митрополит Черкаський і Канівський Софроній святкує 76-річчя

15 лютого 2016, 19:41

6926

Сьогоднішній святковий день Стрітення Господа нашого Ісуса Христа збігся з днем народження архіпастиря землі Черкаської – Високопреосвященнішого Митрополита Софронія. Узяти участь у Божественній літургії, яку очолив іменинник, до кафедрального Михайло-Архангельського собору прийшло багато черкащан і гостей, які висловили Владиці Софронію свою щиросердну вдячність за його ревне служіння.

Особисто привітати Владику прийшли перші особи Черкащини й обласного центру: голова обласної держадміністрації Юрій Ткаченко, голова обласної ради Олександр Вельбівець, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, керівники обласних відомств, відомі політичні й громадські діячі, депутати.

Але першими Владику Софронія привітали пастирі, які пліч-о-пліч служать з ним, відроджуючи духовність на теренах Черкаського краю.

– Владика Софроній є прикладом служіння богові й Українській державі, – сказав від імені духовенства у своєму слові по завершенні Божественної літургії благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак. – Ми глибоко вдячні за можливість служити разом з вами, брати участь у тих великих справах, ініціатором яких є ви, вписавши чимало яскравих сторінок у сучасну історію Черкащини.

У свою чергу Владика подякував усім присутнім за молитовну підтримку, привітав зі святом і надав своє архіпастирське благословення.

Довідково: Владика Софроній - в миру Дмитро Савович Дмитрук - народився 15 лютого 1940 року в селі Мнишин Гощанського району Рівненської області. З 1992 року - митрополит Черкаський і Канівський. Один з основних прибічників канонічної автокефалії Української православної церкви, вважається лідером «проукраїнського крила» в УПЦ (МП), - йдеться на сторінці у Вікіпедії.

За інформацією Черкаської єпархії УПЦ

Поділитись

Коментарі

Вгору