Сьогодні біля Центрального ринку демонтували незаконну “розливайку” (фото)

28 квітня 2014, 18:00

На розі вулиць Гоголя-Леніна у понеділок, 28 квітня, проведено демонтаж торгівельного павільйону з продажу алкогольних та тютюнових виробів, власником якого є приватний підприємець Василь Кучмій.

Про це повідомляє прес-служба виконкому Черкаської міської ради.

До речі, згаданий об’єкт протягом багатьох років користувався в Черкасах доволі сумнівною славою. Оскільки донині там здійснювалась торгівля спиртними напоями «на розлив» доволі сумнівної якості. Хильнути чарчину-другу оковитої клієнти могли безпосередньо з прилавка у цьому ж кіоску, або поруч – на відкритому майданчику, де «горе-власник» просто на купі сміття обладнав чималу літню терасу.

Начальник управління інспектування департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради Олександр Давиденко розповів, що знесення кіоску відбулося на законних підставах за відповідним рішенням суду, в присутності представників виконавчої служби, правоохоронних органів та громадського формування «Народна самооборона», які контролювали хід виконання демонтажу незаконного об’єкта та забезпечували порядок і безпеку громадян на цій території.

– У власника цього кіоску ще у 2012 році закінчився термін дії документів на розміщення його об’єкта на згаданій території. Згідно із затвердженим Положенням про розміщення тимчасових споруд у м. Черкаси у безпосередній близькості до стаціонарних об’єктів торгівлі, зокрема, ринків, заборонено розміщувати будь-які торгівельні кіоски. Тоді як на цьому місці, який розташований фактично поруч з входом до Центрального ринку, заплановано здійснити благоустрій території: провести озеленення, обладнати паркувальні місця для автотранспорту, який нині скупчується просто на проїжджих частинах вулиць Леніна та Гоголя, – повідомив Олександр Григорович.

На власника цього кіоску неодноразово складались адмінпротоколи і вручались приписи про самостійний демонтаж незаконного об’єкта. Проте до останнього дня Василь Кучмій продовжував здійснювати торгівельну діяльність у цьому кіоску і відмовлявся його прибрати власними силами. Штрафів він не боявся, бо щоденна виручка від розливної горілки була куди вищою. Не злякали його ні постійні перевірки контролюючих органів, ні відключення електроенергії.

Навіть сьогодні зранку, коли до цього об’єкту завітали державні виконавці з правоохоронцями та підрядною організацією, яка безпосередньо мала здійснювати роботи з демонтажу, той спокійно торгував. На столиках та прилавку поруч з клієнтами стояли стакани та розпочаті пляшки зі спиртними напоями.

– Можу сказати з впевненістю, що власник цього кіоску думав, що до конкретного знесення справа не дійде, як це, напевно, робилось багато років поспіль. Оскільки яким же дивом цей кіоск-«розливайка» стояв буквально у центрі міста усі ці роки і влада його не помічала. Проте сьогодні його діяльність остаточно згорнуто. Власник похапцем збирав свій крам, доки підрядна організація здійснювала роботи з демонтажу кіоску: знімала прогнивше оздоблення фасаду, виймали вікна та двері, болгаркою розпилювала металевий каркас та стіни кіоску, – говорить Олександр Давиденко, який особисто спостерігав за перебігом подій.

Каже, що нарешті сьогодні вдалось поставити остаточну крапку у незаконній діяльності іще однієї «розливайки». Адже до міської ради неодноразово надходили скарги від невдоволених мешканців щодо безладу, п’яних дебошів та постійного притону, спричинених роботою цього павільйону.

Олександр Давиденко розповів також, що впродовж його роботи на посаді начальника управління інспектування – за останні півроку – вже демонтовано більше 70 незаконних тимчасових споруд.

До речі, аналогічна доля найближчими тижнями очікує ще кілька сусідніх кіосків, розташованих на розі вулиць Гоголя-Леніна. Їх також буде знесено.

– Власники усіх цих об’єктів повідомлені про негайний демонтаж. Якщо ті самостійно не відреагують на наші приписи, доведеться це робити примусово. Що з цього вийде вони можуть побачити на прикладі їх сусіда Василя Кучмія, – зауважив Олександр Григорович.

Поділитись

Коментарі

Галина сказав:

Давно пора, і не тільки його. А інших точок скільки по місту!

Вгору