Сміляни просять залишити вартість проїзду в маршрутках по 4 гривні

28 листопада 2017, 19:45

У Смілі містяни вимагають залишити вартість проїзду у громадському транспорті на рівні 4 гривень. Такий тариф має бути до 7 квітня. Петиція з відповідною вимогою з’явилася на сайті Смілянської міської ради.

Її автор Тетяна Забожко зауважує, що з 1 лютого по 7 вересня 2017 року сміляни сплачували за проїзд не 3,50 грн, як було затверджено рішенням виконкому, а 4 грн.

«Сплачувати 4 грн сміляни були змушені тому, що перевізники ПрАТ «Смілянське АТП-17128» на чолі з керівником Петром Даценком, який, крім того, є ще й членом виконкому, самовільно підвищили вартість проїзду в автобусах і маршрутках на 50 копійок (до 4 грн). В оголошеннях, які тоді були розміщені в маршрутках, адміністрація ПрАТ «АТП-17128» повідомляла, що проїзд дорожчає у зв’язку з підвищенням собівартості перевезень та на підставі постанови Кабінету Міністрів України №240 від 25 березня 2015 року, що не є підставою для підвищення тарифу, оскільки «повноваження, які зазначені в додатку до Постанови Кабміну, не поширюються на тарифи, що встановлюються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

За попередніми підрахунками активістів, за період із лютого по вересень 2017 року пасажирам завдано фінансових збитків на суму понад мільйон гривень», - йдеться в петиції.

Також у зверненні містян зазначається, що за словами перевізників якщо вартість пального і далі ростиме, то ціна квитків з нового року може зрости до 5 грн і вище.

«Однак просимо зауважити, що рівень надання послуг із перевезення пасажирів в смілянському транспорті не покращується із зростанням тарифів на проїзд. Пасажирам не видають квитки, завдяки чому значна частина прибутку не обліковується. Перевізники не дбають про безпеку та комфорт пасажирів. Має місце недотримання етики спілкування з пасажирами. Зважаючи на це, просимо врахувати думку громади, яку 7 місяців змушували незаконно сплачувати за проїзд на 50 копійок дорожче, та відшкодувати завдані збитки непідвищенням тарифу до 7 квітня 2018 року», - зауважується в тексті петиції.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору