Смілянським аптекам відшкодували 266 тис. грн. за програмою “Доступні ліки”

01 серпня 2017, 20:02

У липні відділ охорони здоров’я відшкодував аптекам кошти на суму 77 тис. грн., а загалом за період дії програми "Доступні ліки" аптекам Сміли було відшкодовано 266 тис. грн. Про це розповів головний лікар центру первинної допомоги Максим Журавель, пише "Сміла.City".

Для того, аби взяти участь у програмі, треба звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою "Доступні ліки". Нещодавно Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр препаратів, урядової програми "Доступні ліки" та, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою.

До оновленого реєстру ліків увійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробник країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. А раніше в межах програми було 157 препаратів.

У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму порівняно з попередніми місяцями. Реєстр, зокрема, включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати, якщо ціна на препарат перевищує граничну оптово-відпускну ціну.

Коментарі

Вгору