В Оршанці отруїлися 8 дітей учасників Всеукраїнського вишколу

01 серпня 2017, 20:23

За оперативними даними Управління Держпродспоживслужби в м. Черкасах зареєстровано групове захворювання з ознаками кишкової інфекції серед учасників Всеукраїнського збору «Джура-Прикордонник» в селищі Оршанець, внаслідок якого постраждало 8 дітей та підлітків, інформує Головне управління Держспоживслужби в Черкаській області.

Упродовж 26-28 липня всі постраждалі звернулись за медичною допомогою до  КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» Черкаської міської ради. Лікарі встановили попередні діагнози: гострий гастроентероколіт неясного ґенезу, харчова токсикоінфекція нез’ясованої етіології, стан середньої важкості. Так, було госпіталізовано 2 особи, решта 6 осіб відмовились від госпіталізації.

Фахівцями управління Держпродспоживслужби в м. Черкасах проведено санітарно-епідеміологічне обстеження об’єктів, задіяних у проведенні Всеукраїнського збору «Джура-Прикордонник». У ході перевірки харчоблоку ФОП Баранової Н. А. виявлено суттєві порушення законодавства про безпечність харчових продуктів, санітарних норм і правил. Зокрема, харчоблок не зареєстрований в державному реєстрі потужностей операторів ринку з обігу харчових продуктів відповідно до ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимогу до безпечності та якості харчових продуктів», не організовано проведення виробничого мікробіологічного лабораторного контролю безпечності харчових продуктів та готових страв відповідно до вимог санітарного законодавства, окремі приміщення харчоблоку потребують ремонту, виявлені пошкодження маркування та поверхні частини інвентарю харчоблоку.

У зв’язку із зазначеним Держпродспоживслужбою області видано розпорядження про тимчасове призупинення експлуатації харчоблоку ФОП Баранової Н. А., складено протокол про правопорушення у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів. Відповідні матеріали передані до Національної поліції, проінформовано голову облдержадміністрації, міського голову м. Черкаси. Підготовлено матеріали для передачі до суду.

Наразі проведення комплексу санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів триває. Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Коментарі

Вгору