Скільки просили, стільки й дали: керівництво Черкас виправдовує скандальне виділення грошей на потреби ЗСУ

15 лютого 2023, 19:00

Результати вчорашньої сесії Черкаської міської ради викликали резонанс та стали причиною активних обговорень та невдоволень серед громадськості. Значну частину черкащан, зокрема активістів і військових, обурило голосування за бюджет розвитку міста на 2023 рік, в якому на фінансування військових передбачено лише 10% коштів.

На сесії міськради депутати затвердили бюджет розвитку Черкас на 2023 рік - понад 1 мільярд 600 мільйонів гривень. Як повідомив секретар міської ради Юрій Тренкін, з цих коштів 300 мільйонів відведено на всі силові структури, зокрема на ЗСУ - 100 мільйонів.

Показовим є те, що депутат міськради Віктор Євпак ще перед голосуванням за бюджет розвитку зазначав, що коштів для ЗСУ та ТрО не достатньо. Він зауважив, що бюджет "роздутий" і не передбачає першочергово підтримку ЗСУ.

Водночас Юрій Тренкін запевнив, що всі заявки, які надходять від військових до міської ради, наразі закриті. Опісля слів Тренкіна до трибуни вийшов командир бригади територіальної оборони Черкаської області Анатолій Стуженко із заявою, яка розійшлася зі словами секретаря.

Стуженко зі сльозами на очах розповів про гостру необхідність в "мавіках" та старлінках на передовій, а також про значні втрати та попросив підтримки для військових.

Такі діаметрально протележні виступи перед важливим голосуванням за бюджет розвитку 2023 викликали шквал критики на адресу депутатів міської ради.

Громадську активістку Вікторію Феофілову здивував той факт, що "депутати ЧМР звітують, що закрили усі запити місцевої ТрО і можна знов вкладатися в асфальт і техніку для комунальних підприємств. Але очільник черкаської ТрО виступає на сесії і просить грошей на обладння, якого дуже не вистачає".

- Депутати все одно голосують за ПСЕР, в якій з 1,6 млрд для потреб військових 10% коштів. При тому що саме із податків цих військових бюджет отримує левову частку доходів. Зато ці самі депутати потім щедро жертвують на ЗСУ і вже виглядають як герої. І "простілюди" будуть потім глотки рвати за них на виборах, бо "він купив бронік моєму знайомому!" - обурюється Феофілова.

Після прохань Стуженка, коли він казав: "я готовий стати на коліна, але нам необхідна допомога", за кілька годин після сесії міськради, на сторінці бригади ТрО вийшов допис із подякою міській раді та особисту меру Анатолію Бондаренку за... "підтримку і оперативне реагування".

У пресслужбі Черкаської ТрО коментувати журналістам Про все цю ситуацію відмовилися та порадили ознайомитися із післясесійною заявою на їхній сторінці.

Зазначимо, що самого ж міського голови Черкас Анатолія Бондаренка на сесії 14 лютого не було. Однак у грудні минулого року на своїй сторінці у Фейсбуці він зазначав, що його "принципова позиція - весь бюджет розвитку на 2023 рік спрямувати на Збройні сили України".

У кінці минулого року значну допомогу військовим обіцяв і секретар міськради Юрій Тренкін, зокрема командиру 2-го батальйону ССО “Азов” Київ” Дмитру Кухарчуку. Тоді Тренкін обіцяв закрити збір на антидронові рушниці. Необхідно було 5 мільйонів гривень.

Однак під час вчорашніх громадських дискусій у соцмережах стало відомо, що збір Юрій Тренкін так і не закрив.

Більше того, після скандальної сесії 14 лютого, Тренкін повідомив, що вона пройшла хоч "із суперечками і дискусіями, проте результативно".

- Дякую усім депутатам, які проголосували за важливий для громади документ - бюджет розвитку і ПСЕР. У ньому враховані і підтримка ЗСУ, і заходи з енергозбереження, і підтримка критичної інфраструктури. Підтримали виділення співфінансування для будинків - на ОСББ на ремонт ліфтів та водопідігрівачів, а також на компенсацію вартості генераторів для суб'єктів малого і середнього бізнесу, - написав він.

Журналісти Про все також намагалися взяти коментар в Юрія Тренкіна щодо обіцяного і виконаного, проте зв'язатися з ним протягом сьогоднішнього дня не вдалося - чиновник не відповідав у месенджері та на телефонні дзвінки.

Анатолій Бондаренко теж вважає, що виділеної суми поки достатньо, бо вона перекриває всі потреби. За його словами, грошей могло б бути більше, якби й звернень було більше. На сесію ж мер не прийшов, бо в цей час був на похованні загиблих військових.

- Я був на похоронах, - розповідає в коментарі для Про все мер. - В цей час ховали двох наших героїв. Я вважаю, що це більше важливіше питання, хоч із повагою ставлюся до депутатів. Потреби, які були у силових структур, всі враховані. В тому числі і територіальної оборони. Можливо, комусь вибори розпочалися і хтось хоче щось розповідати. Але, мені здається, це не на часі. Зрозуміло, бюджет не досконалий. Це не мізерна сума. Скільки було звернень - на всі виділені гроші. Якби було більше, то виділили б більше коштів. Я ж не можу придумувати. Плюс враховано багато питань, які стосуються життєдіяльності міста. Це бомбосховища, додаткова генерація, додаткова техніка, яка може бути вилучена для потреб. І я розумію, що багато є людей, які хочуть покритикувати. Не так легко плуга тягти, як розповідати.

Виступ перед депутатами Анатолія Стуженка Бондаренко вважає суто емоційним.

- Ми ж "мавіки" купувати не будемо з міського бюджету, - пояснює міський голова. - Те, що було звернення від керівника ТрО - все враховано на 100 відсотків. Я знаю про цей виступ, бо він якраз спілкувався з хлопцями на передовій і потім заступники телефонували. Читали ж вчорашню заяву Територіальної оборони. Так що думаю, що це просто були емоції. Зараз вони у всіх. Це нормально і ми позитивно до цього ставимося.

Відтак, узагальнюючи вчорашні події і отриману сьогодні інформацію від мера Черкас, проблеми у захисників із забезпеченням не через відсутність грошей на всі потреби чи небажання деяких депутатів їх виділяти, а через скромність командирів. Тому військовим варто не соромитися і частіше звертатися до Черкаської міськради. Дивує тільки "емоційність", за словами Бондаренка, бригадира черкаської ТрО: на сесії просив допомоги у депутатів, а потім на сторінці ТрО опублікували "подяку" Бондаренку...

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Анатолій :

на передову .а потім затверджувати бюджет.Чи коли півень в жопу клюне то вони всі злиняють чим вони думають

Вгору