Золотий Дід Мороз: скільки черкащанам доведеться платити за візит казкового гостя

26 грудня 2021, 18:46

В Україні за Святих Миколаїв, Дідів Морозів та Санта-Клаусів ще кілька тижнів тому почали змагатися заклади освіти та батьки. І з наближенням свят ціни на їхній візит лише зростають у геометричній прогресії.

У порівнянні з минулорічними розцінками вартість "дідморозних" послуг зросла щонайменше на 15% - і звичайний візит тепер коштує від 2 тисяч гривень. Подорожчали вартість листа від святкового діда, і навіть відеопривітання - з запровадженням карантину в Україні ця послуга набирає популярності. Про те, у скільки українцям обійдеться середньостатистичний візит Діда Мороза та скільки заробляють сивочолі за новорічні свята - дізналися журналісти Depo.ua.

"Поцілунок в лобик" через монітор: на яких послугах заробляють ініціативні аніматори

Аніатор готується до ролі Діда Мороза

На початку 2020 року, коли в Україну прийшов коронавірус, багато анімаційних центрів припинили діяльність. Ексдіди почали шукати інші варіанти заробітку - і знайшли їх. Тепер на сторінках інтернету можна зустріти поширене онлайн-привітання від Діда Мороза чи Санти. Коштують вони майже так само, як виклик аніматора. 

Середні ціни на дистанційні послуги бороданів з Лапландії - такі: 

  • Онлайн-привітання (з увімкненою веб-камерою) - від 2000 гривень;
  • Відеопривітання (іменне, стандартне) - від 800 гривень. Якщо привітання оригінальне, наприклад, написане батьками - це вартуватиме щонайменше тисячу гривень;
  • Лист від святкового діда - близько 100-200 гривень. Така ціна зумовлена іменним посланням, штампом чи маркою й нестандартним клеєнням (накапаним на папір віском, поверх якого ставиться штамп Діда Мороза). 

До речі, онлайн- та відеопривітання мають часові межі - базову ціну (зазначену вище) дорослі платитимуть за розмову тривалістю 2-3 хвилини. Якщо ж спілкування дитини з Санта Клаусом триватиме довше - то за кожну 1-2 хвилини доведеться доплачувати щонайменше 500 гривень. 

Особливо ініціативні діди а також ельфи, гноми та олені-перевертні можуть ще й розповісти дітям оригінальну казку на ніч про свої пригоди (відразу після розмови). І якщо це буде домволено попередньо, вона коштуватиме близько 500 гривень.

Пригоди Діда Мороза та зеленого сертифіката: як пандемія вплинула на аніматорів і їхню вартість

Аніматор у костюмі Діда Мороза

Щойно пандемія COVID-19 прийшла в Україну, аніматорам стало значно складніше працювати - у 2020 році їхня діяльність заборонялася через карантин, а у 2021-му почали вимагати "зелений" сертифікат. Велика частка акторів відсіялася через небажання вакцинуватися. 

"Спершу ми стимулювали наших працівників преміями, а потім вийшла постанова про обов’язкову вакцинацію людей, які працюють з дітьми. Зараз у нас працюють 11 осіб - вони можуть грати й ельфів, і Миколаїв, і Діда з онукою - але всі вони вакциновані. До того ж коли нам телефонують із дитячих закладів і замовляють свято, то про це також обов'язково запитують", – розповідає Марина Лупинос, адміністраторка столичної театральної студії. 

Окрім цього Дідам Морозам інколи доводиться надягати й маски - про це також нерідко просять у дитсадках.

"Снігурочки мають індивідуальні декоративні маски, а Діди надягають їх під бороду. Звісно, що інколи їх видно, але це умова нашої роботи", - пояснює Марина Лупинос.

Через нові реалії роботи та частковий дефіцит професійних кадрів змінилася й вартість: за словами адміністратора, вона підвищилася мінімум на 15%. 

Столиці - столичні розцінки, а малим містам… майже такі самі

Актор прасує "форму" Діда Мороза

Стабільно високі ціни на послуги Санта Клауса в період новорічних свят у великих містах України. У Києві, Харкові, Дніпрі, Львові та Одесі вартість 15-хвилинної присутності аніматора коливається від 1000 гривень і вище. Якщо ж гості з Лапландії затримаються надовше - заплатити їм потрібно буде від двох тисяч гривень і більше. Годинна присутність Діда Мороза може коштувати й 5 тисяч гривень - і це не найбільша плата. 

Не надто вартість послуг аніматорів відрізняється і в малих містах - зокрема, в Черкасах середня ціна 20-хвилинного вітання - 1000-1500 грн, у Кропивницькому - 100-1700, у Сумах - 1200-1700 грн, а у Вінниці, Луцьку та Чернівцях - від 1200 до 1600 гривень.

Окрема доплата може бути й за вік дитини - тому що найлегше аніматорам працювати з дітьми від 3 до 6 років. До молодших чи старших доводиться шукати індивідуальний підхід або навіть тривалий час налагоджувати зв’язок, щоб перестати бути "чужим дядьком". Великі мережі та професійні актори вимагають за доплату вік - орієнтовно пів тисячі гривень за малих дітей і до 1000 - за старших, яким 7+. Це пояснюють тим, що для дітей старшого віку доводиться вигадувати легенди, щоб ті не ставилися зі скептицизмом до Діда Мороза, що часто трапляється в такому віці. 

Діди Морози різняться між собою в ціні та за послугами

Аніматор-фрілансер Дмитро Ладко розповідає, що колись довелося клеїти несправжню бороду до своєї, щоб коли діти тягли її для перевірки її й гримаса болю була справжньою.

"Я тоді тільки почав працювати аніматором, сам на себе. І знав, що попереду новорічні свята, буде можливість заробити грошей. І з листопада не голився - відрощував бороду. А 31 січня, коли набрав замовлень, приклеїв до своєї борідки білу, штучну бороду Діда Мороза. Дітям подобалося її тягти й чути, як я "ойкаю", а батьки двох дітей навіть доплатили за ідею", - пригадує сумчанин. 

Варто врахувати й те, що вітання комплексне (візит Діда Мороза та Снігуроньки) коштуватиме дорожче - мінімальна вартість - 2 тисячі гривень (якщо замовляти через фірму). Самостійні ж Діди Морози й Снігуроньки (які працюють у парах, але лише на себе) братимуть менше - можливо, їхнє вітання обійдеться навіть вдвічі дешевше.

Різниця в ціні між привітаннями о 9-й ранку й 9-й вечора - тисячі гривень

За малих дітей Діду Морозу доведеться доплатити

Планувати, о котрій годині Дід Мороз привітає дитину, потрібно заздалегідь. Причина - не лише в тому, що аніматорів майже відразу ж бронюють. Ще один ваговий аргумент - фінансовий, оскільки ціна 15-хвилинного вітання, хороводу й присутності Діда Мороза різниться залежно від часу доби. 

Середні розцінки на певний час 31 січня - такі (орієнтовний час вітання - від 20 до 25 хвилин): 

  • Вітання з 9:00 до 15:00 - 3 тисячі гривень;
  • Привітання з 15:00 по 19-ту - 4 тисячі гривень;
  • З 19:00 по 22:00 - 5 тисяч гривень;
  • З 22:00 по 23:00 - 6 тисяч гривень.

Відсвяткувати перехід 2021 року у 2022 рік - можливо, але коштуватиме це задоволення - від 7 тисяч. Така ж вартість буде на привітання до першої години ночі. Однак вже наступного дня, 1 січня, максимальна вартість новорічного привітання від Діда Мороза та Снігурки чи Санти з ельфами складе близько 5 тисяч гривень. Пізніше ж, після другої половини дня, вартість привітань зменшиться ще більше - до 3 тисяч гривень.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору