Скільки коштує вилікувати зуб: чи можлива економія на стоматологічних послугах

02 лютого 2023, 12:24

Якщо почалися карієс або проблеми з яснами – слід якнайшвидше звернутися до стоматолога. Однак послуги цього лікаря коштують недешево, а отримати лікування хочеться якісно, але за розумними цінами. Тому часто постає вибір між приватними стоматологічними клініками та державними стоматологіями. У першому випадку – комфортніше та якісніше, у другому – дешевше. То скільки варто вилікувати зуб, куди краще звернутися і як заощадити на лікуванні?

Відмінність приватної стоматології від державної

Якщо фінансові можливості пацієнта дуже обмежені, питання підвищеного прайсу легко вирішується у звичайній стоматології.

Але якщо є бажання відчути більше піклування про себе, зробити повноцінну діагностику та якісне лікування із застосуванням якісних матеріалів, тоді вибір за приватними кабінетами. Цей варіант для тих, хто вибагливо ставиться до свого здоров'я.

Приватні стоматологи приділяють клієнтам стільки часу, скільки потрібно, щоб надати кваліфіковану медичну допомогу високої якості. Майже завжди вони готові запропонувати цілий комплекс для відновлення краси та здоров'я ротової порожнини.

Щодо якості лікування приватні клініки кращі. Але чи є можливість заощадити та як це зробити? Ось кілька варіантів.

Порівняти розцінки на необхідні послуги у кількох клініках

Сьогодні вартість стоматології можна поділити на декілька категорій:

  • економ;
  • бізнес;
  • преміум.

Але різниця між ними не так у ціновій категорії, як у характері надання послуг та способі їх виконання. Також слід зауважити, що ціни на стоматологічні послуги у Києві будуть вищими, ніж, наприклад, у Черкасах.

Примітно, що в окремих преміальних стоматологіях за стандартні послуги вартість сильно завищена. Різні клініки дадуть різні відповіді на питання про те, скільки коштує вилікувати зуб і поставити пломбу. Високі ціни можуть бути виправдані лише застосуванням найсучаснішого обладнання та матеріалів класу «преміум».

Якщо порівняти ціни на послуги у кількох стоматологічних клініках, буде не так важко зрозуміти, де запитують адекватні суми, а де сильно завищують.

Попросити лікаря обґрунтувати необхідність лікування

Всі знають історії про недобросовісних лікарів, які заради грошей займаються «лікуванням» здорових зубів. Щоб не довелося пережити таку ситуацію на особистому досвіді, потрібна регулярна консультація. Якщо лікар повідомляє про необхідність незапланованого лікування, слід запитати про підстави діагнозу та необхідність проведення лікування. Чесний стоматолог ознайомить пацієнта з результатами обстежень, надасть усі необхідні пояснення зрозумілою мовою. Якщо тільки відмахується і дає розпливчасті пояснення, довіряти такому стоматологу свою усмішку не варто.

Поцікавитись бюджетною альтернативою

Багато стоматологів «грішать» надмірно високими цінами на процедури. Якщо призначене лікування не по кишені, хороший лікар самостійно або на запит повідомить про акцію або запропонує більш економний варіант – наприклад, дешевші матеріали або іншу технологію. Якщо цього він робити не хоче, є сенс пошукати іншу клініку, де можна недорого і при цьому якісно вилікувати зуби.

Простежити план лікування

Клініки зачасту пропонують план лікування. У ньому міститься список усіх необхідних процедур. Зрозуміло, ніхто не застрахований від неприємних сюрпризів у процесі лікування. Наприклад, якщо нерв доводиться все ж таки видаляти, хоча спочатку планувалося обійтися без цього. Але в цьому випадку стоматолог також має обґрунтувати своє рішення.

Якщо ж ніяких несподіванок не сталося, план лікування допоможе захиститись від нав'язування зайвих абсолютно непотрібних процедур. Так, наприклад, багатьом пацієнтам доводиться витрачатися на відбілювання, перш ніж встановлювати брекети, що не потрібно.

Не відмовлятися від гарантій

У документах, що надаються на підпис перед початком серйозного лікування, може бути відмова від гарантії на виконану роботу. Такий папір у жодному разі не можна підписувати! Якщо робота виявиться поганої якості, а відмова підписана, то доведеться знову платити за те, що лікар мав виправити безкоштовно.

Терміни різняться залежно від наданих послуг та матеріалів. Вони можуть варіювати від кількох місяців до кількох років. Щодо імплантів, на них часто гарантія довічна.

Як вибрати лікування по кишені

У більшості випадків питання, чому стоматологічне лікування в Україні виходить таким дорогим, пов'язане з тим, що пацієнт не вникає в деталі. Тому рекомендується знайти лікаря, який зможе не тільки пояснити все в подробицях, а й скласти прийнятний за ціною план лікування. Тобто підкаже, на чому заощадити можна, а на чому – вийде собі дорожче.

Краще здійснити недороге лікування зубів повністю, ніж почати і не завершити його через високі ціни.

Новини компаній

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору