Скандал у дитячій поліклініці: неочікуваний візит мера Черкас до медзакладу завершився службовим розслідуванням

19 березня 2019, 21:05

Сьогодні вранці у Черкасах розгорівся скандал довкола ситуації з міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком, який звинуватив працівників черкаського лікувального закладу у вимаганні благодійних внесків. Як з'ясувалося, вранці міський голова відвідав черкаську дитячу поліклініку, де разом із донькою здавав аналізи в лабораторії першої педіатричної амбулаторії на вулиці Благовісній. Чиновника обурив неналежний стан приміщень лікувального закладу та факт збору "благодійної допомоги" з батьків працівниками закладу. 

Як стало відомо "Про все" із власних джерел, внаслідок інциденту Анатолій Бондаренко викликав на місце події керівника профільного департаменту Олега Стадника та ініціював проведення службового розслідування за цим фактом.

У коментарі "Про все" Анатолій Бондаренко розповів подробиці інциденту, учасником якого він став.

- Я сьогодні вранці повів свою доньку до дитячої поліклініки, щоб здати аналізи. Як і всі відвідувачі, простояв у черзі. Коли ми здавали аналізи, то в кабінеті лабораторії я помітив коробку з благодійними внесками та запитав у медиків, що це таке. У відповідь почув, що вони збирають у відвідувачів поліклініки "благодійні внески". Вони (медики - ред.) мене спочатку не впізнали. Тоді всі полякалися, схопили ту коробку і сховали, - розповів міський голова. - І справа не лише у зборі благодійних внесків, а ще й у неорганізованості роботи закладу. Мені тепер цікаво, чим займається керівництво профільного департаменту. Я відразу ж викликав їх на місце і наказав провести перевірку за цим фактом.

Міський голова зазначив, що за результатами службового розслідування винних осіб буде притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

- Навіщо ми запроваджували електронну чергу та інші методи, щоб спростити роботу медичного персоналу? Ми виділяємо десятки мільйонів на медичні заклади, а в них - ні світла в коридорах немає, ні туалетного паперу у вбиральнях. У мене складається враження, що керівник профільного департаменту міг втратити контроль над діяльністю керівників таких медичних закладів, - зауважив Анатолій Бондаренко.

У відповідь на подію директор департаменту охорони здоров'я Черкаської міської ради Олег Стадник опублікував допис на своїй сторінці у Фейсбук, де повідомив, що терміново дав доручення адміністрації дитячої лікарні з'ясувати причину появи боксу  для благодійних внесків та встановити причетних до цього посадовців.

- Шановне товариство! Вранішній інцидент в лабораторії першої педіатричної амбулаторії на Благовісній, який викликав справедливий гнів і обурення міського голови та батьків із дітьми, потребує реагування. Нагадую, що одним із пунктів угоди між Національною службою здоров'я України та Центрами сімейної медицини є пункт про заборону вимагання будь-яких оплат і коштів. Покарання: розірвання угоди і припинення фінансування. Про будь-які факти вимагання в Центрах сімейної медицини і їх педіатричних філіях прошу повідомляти Департамент охорони здоров'я, - повідомив чиновник.

У коментарі "Про все" головний медик Черкас зазначив, що в ході вказаних подій міський голова попросив інших відвідувачів поліклініки теж написати скарги на такі дії медиків. Зібрані факти детально дослідять.

- Ситуація проста, міський голова прийшов до поліклініки з донькою на лабораторне обстеження та стояв разом з усіма в черзі. Ну, а батьки інших дітей скористалися моментом і поскаржились йому на все, що їх не влаштовує у черкаській педіатрії, - повідомив чиновник. - Зараз ми розбираємось, що то була за коробка (для благодійних внесків - ред.), хто її поклав і чи причетні до того медичні працівники.

Читайте також: Стадник пояснив, чому в черкаських аптеках не видають «доступні ліки».

 

Підготував Олександр Носенко

Коментарі

Руслан сказав:

Мені цікаво, а коли це такі високопосадовці ходять до звичяйних державних мед.закладів з дітьми?

Ігор сказав:

Ходять коли треба щось перевірити,це ж треба не впізнати таку особистість

Сергей сказав:

Чтобы руководство лучше понимало людей и заботилось о их благосостоянии, то нужно привязать их благосостояние к благосостоянию людей. В таком случае они будут принимать правильные законы, которые будут обогащать не только их но и весь народ. Они будут знать как проехать на старых жигулях по нашим дорогам, как вылечить ребенка за зарплату и сколько нужно времени, чтобы оббегать все инстанции. Как прожить на одну зарплату.
А вознаграждение за их мучение, чтобы человек хотел работать на данной должности, должно быть разделено на две категории:
1. во время их деятельности:
– например оплачиваемые путевки на время отпуска
2. на пенсии:
– льготная пенсия, которая должна быть существенно больше минимальной. Например 20*минимальная пенсия*(коэфициент= отработаных полных лет/25лет)

Анатолій сказав:

“… розбираємось, що то була за коробка, хто її поклав і чи причетні до того медичні працівники”. Щоб сказати таку фразу, треба всіх навколо мати за ідіотів… Марсіяни прилетіли й поклали ту коробку! А медичні працівники до того, звичайно ж, непричетні!

Дед сказав:

Выводы очень печальны! Живем в разных мирах.Вдруг, мэр снизошел в мир простого электората и почему-то, очень удивился…

Дмитро сказав:

Кажу як свідок тих подій, скандал розпочався задовго до того, як мер потрапив до кабінету, його обурила саме черга, а не скринька..І те що батьки скористалися моментом, також не зовсім вірно, їх закликав представник мера написати скарги, і передати йому…

Черкащанка сказав:

Так уявіть, ЯКІ би були черги, якщо б дитячу пол-ку №2 (на Вербовецького-вибачте, не знаю нової назви вулиці), приєднали до №1, як хотіли “оптимізувати у Стадника). Тоді мер би “дивувався” та кликав Стадника “розібратися”!))

Людмила сказав:

Їх вимагають скрізь.і в лікарнях, і в полікліках. А в ЖК ще й кожен аналіз платний”по зошиту” а не по квитанції чи чеку.

Володимир Эрьоменко сказав:

Такий стан речей відбувається РОКАМИ!Прикро, що цього не бачили, до тих пір, доки цього не побачив міський голова.

XXI век сказав:

Вот это клоунаду устроили!
Вымогателей нашли!
У Вас в медицине остались последние из могикан, те которых в этой стране хоть что-то держит. Остальные уже удрали куда по дальше. Правильно, надо додавливать низший класс населения! Не место им среди куркулей.
Про какую электронную очередь идёт речь, я почему-то её нигде не видел. Наверное куда-то ни туда смотрю) Я приводил своих детей в эту поликлинику, сдавать анализы, и Вы знаете с меня никто не вымагал денег. Вух, пронесло)! И мне не жаль оставить самому 1-2грн на пробирки, потому что завтра может быть придется прийти опять и не хочется услышать, что пробирок или ещё чего-нибудь нет. Куда не зайди, операции платные, медикаментов в наличии нет и т.д. Это известно всем, только на публику выносим то, что выгодно.
Слава Украине!

тетяна сказав:

та що тут розбиратися як стояли коробки в кабінетах так і стоять далі . єлектроннні черги відсутні тільки жива. бо постарші люди не розуміють як це по запису була свідком картини коли пенсіонер чуть не побився з жінкою за чергу видовище було дуже печальне. Напевно треба час щоб люди і медперсонал зрозуміли що такі подаяння принижують всіх. Але ситуація потрохи змінюється . Реформування медицини це не просто.

Tony сказав:

А якщоб міський голова не повів-би свою доньку до цього медичного закладу то щоб було далі!

Надія сказав:

І фото в заголовок потрібно з тієїж лікарні прикріплять.

Ігор сказав:

Коли це здача аналізів була по електронному запису,користуюся медкабінетом і не бачив такого запису.Хай ще прогуляється по інших медичних закладах і прийде в себе, зайнятися йому більше немає чим

Світлана сказав:

Ввели електронні черги, але ми всеодно годинами стоїмо в черзі! Невже це нормально!!!

Черкащанка сказав:

О как зашевелились! А если бы не случайность? Да это длится уже годами и ни для кого не секрет! Эти коробочки стоят не только в детских поликлиниках. Пусть зайдёт ещё во взрослую поликлинику – там не только туалетной бумаги нет, там и смывные бачки в нерабочем состоянии.

Людмила сказав:

Нехай би ще до лікарів зайшов і побачив як там дітей лікують, прийшовши в лікарню з висипами в дитини довелося посидіти 2 години під кабінетом лікаря, також з температурою 39 діти ждали. а для чого там кабінет першої допомоги не відомо, так що приходиш з дитиною і заражаєш інших, прийдеш аналізи здати а підеш додому не відомо з чим. А лікар також не знає від чого лікувати, прийшли з грві, а вона порадила дитині схуднути і написала діагноз фарингіт не дивлячись навіть горло дитині.

Юлия сказав:

Про яке фінансування медичних закладів йде розмова??? Про яку корупцію медичних працівників??? Кожного разу звертаюся в цю поліклініку, ніколи в мене нічого не просили, а медичні працівники дуже ввічливі. А ось до мера нашого міста дуже велике питання. Коли в цьому закладі зроблять належний ремонт, а не тільки поверхньо???

Ірина сказав:

Такі коробочки стоять у кожному кабінеті цієї поліклініки. Працівники говорять, що для потреб закладу, але всі ми розуміємо для яких потреб.А в лабораторії здать аналізи дитині – це завжди стрес. Це довжелезна черга в задушному, майже темному коридорі, а потім невдоволення лаборантів.А ще обурює коли починають проводити “своїх” та “по-блату” минуючи загальну чергу. Я на мене, то умови мають бути рівними для всіх, не дивлячись на те що прийшов чи то мер, чи то якийсь чиновник, чи то медпрацівник чи просто мама із звичайної сім’ї.

Ігор сказав:

То є верхівка айсбергу! Не заважало б перевірити весь медичний персонал на профпредатність та кваліфікацію!

Наталія сказав:

Результат розслідування можна вже зараз спрогнозувати: коробку для збору грошей підкинули невдячні батьки, світла в коридорах немає, бо вони ж таки помститися за гарну роботу закладу, повикручувавши лампи саме перед приходом мера, а ремонти не робляться, щоб красотою не руйнувати психіку дітей , які привикли до цієї розрухи, тому що ремонти в поліклініці останній раз робилися після перерізання стрічки під час урочистого відкриття поліклініки декілька десятиліть тому.

Людмила сказав:

А що там розбиратися. На кокобках пишуть “БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК “, і кажуть, що без внеска не приймають і не видають. А коли поступає дитина на стаціонар, то це фінансова казка. 2018 року у вересні побували в цій казці з дитиною (7років).

Світлана сказав:

Сама смішна фраза: “Вони (медики – ред.) мене спочатку не впізнали”. Справа в тому, що толіка в цьому місті впізнають навіть собаки. Його лице “не обремененное интеллектом” трудно не узнать.

Ольга сказав:

А мене вразило фото до цієї статті – до чого тут його біцепс? Болісна ситуація обговорюється, а ця його недолуга посмішка і демонстрування свого біцепсу (під рукавом) – …жах.

Ігор сказав:

То він показує як розібрався з коробочкою

Людмила. сказав:

Родственница лежит в областной онкобольнице.Сколько здесь у людей горя!Десятки тысяч грн. надо выложить на лечение. А где их взять, если пенсия 1700грн. Благотворительный взнос 300грн. Никакой квитанции не дают.Хотела пойти в обл.здрав,. но не разрешила родственница,т.к. предстоит сложная операция. Вот и наша медреформа.А 50 грн ЭКГ. Когда такое было? Геноцид в государстве.

Володимир Несосюра сказав:

то є так

Василь. сказав:

Благодійні внески вимагають у всіх медзакладах міста.Правда в деяких додають слово ПО МОЖЛИВОСТІ.Олег Стадник прикидується…Ця інформація відома.

Анна сказав:

виділяються кошти, але самі працівники медзакладу кадуть, що ручки й папір купують за власний кошт, чому керівництво не виділяє кошти на канцелярію- оце питання.Такі випадки в усіх медустановах, і в 3-ій міській лікарні та інші наші медустанови.А за той дріб’язок, що отримує медперсонал лабораторій, тяжко купувати ще й на роботу канцелярію

Володимир Несосюра сказав:

Про що говорити, коли у цій державі крадуть всі, починаючи від президента і свинарчука-гладковського!!!!
Щодо конкретної дитячої поліклініки – та я сам двох дітей підняв, і ми завжди щось давали на благодійність. Бо благодійність не залежить від того, чи фінансується та поліклініка у достатньому обсязі, чи ні. Мені дивно з мера. З його грошима і талантом він навпаки мав би підкинути на благодійність не 1 гривню, а тисячу чи дві.

Ігор сказав:

Зажав!

Анюта сказав:

Поясн іть краще чому тільки у садочку #76 (до якого ходить донька мера) зроблений новий дитячий майданчик,а у садочка #54 (до речі ці садочки знаходяться один біля одного) стоїть все ще як було за часів наших прапредків?Чим вони або їх вихованці відрізняються один від одного?!
Медицина профінансована мільйонами…цікаво навіщо ж ви тоді приймаєте програми для роддомів,що в них пологи тільки платні і коштує це далеко не 5грн?!

Наталия сказав:

Мы сдавали анализы в тойже поликлинеке и тойже лаболатории 12 марта с нас не требывали денег…. Может он явился без скарификатора и перчяток, тогда они могли потребовать купить в их аптеке и это правелнно. Да ремонт в первой не везде сделан но не всё сразу

Аліна сказав:

В гінекології (консультації) на Чехова і в різних відділеннях обласної лікарні завжди кажуть здавати благодійні внески

Вгору