Скандал на Чорнобаївщині: президента просять скасувати назву школи з іменем Лук’янця (документ)

08 червня 2015, 23:51
123216

ФФото: novadoba.com.ua

Президента Петра Порошенка, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та голову Верховної Ради Володимира Гройсмана просять посприяти скасуванню рішення Чорнобаївської райради щодо назви однієї зі шкіл району на честь екс-голови Черкаської ОДА Володимира Лук'янця.

Із відповідним відкритим листом до керівництва держави та області звернулося Черкаське обласне товариство колишніх політичних в’язнів і репресованих, текст якого є в розпорядженні vikka.ua.

Нагадаємо, у квітні в селі на Чорнобаївщині чинне керівництво області вшанувало пам'ять екс-губернатора Лук’янця, назвавши на його честь школу – Веселохутірський навчально-виховний комплекс "Дошкільний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Володимира Лук’янця", а також встановили в ній меморіальну дошку.

719178

 

206948

"Це ганебне рішення (Чорнобаївської районної ради) щодо борців та жертв, які загинули та гинуть на Сході за волю України. Україна вмивається кров’ю, а державні чиновники воскресають нащадків цих кривавих червоних катів", – йдеться у листі.

За словами голови Черкаського облтовариства колишніх політв’язнів і репресованих Миколи Кривоноса, організатори цього заходу "встидливо приховують про його діяльність до 1994 року".

"Варто їм нагадати, що Лук’янець як член злочинної  комуністичної партії очолював райком партії, під час Горбачовської перебудови, коли почали з’являтись громадські організації "Рух" та інші структури, ці райкомівці та п’янички-парторги чинили шалений опір. Ми, учасники цих громадських організацій, підіймали українські національні прапори, а вони разом із міліцією били учасників та шматували українські символи", – пригадав він.

"У 2001 році під час акції "Україна без Кучми" Лук’янець очолював облдержадміністрацію, активістам цієї акції забороняли виступати на Черкаському телебаченні "Рось" та радіомовленні і перешкоджали встановленню наметів. Ці червоні кати у 1980-х роках катували та вбивали наших героїв, яких народ назвав "шестидесятниками", – додав Кривоніс.

На його думку, саме "Кучма та "кучмісти" привели до влади злочинця Януковича.

"Тепер, після Революції гідності, на державному рівні увіковічнюють  пам'ять зрадників України. Тому ми вимагаємо вищі структури влади скасувати рішення Чорнобаївської районної ради та адміністрації", – заявив голова товариства.

Поділитись

Коментарі

Вгору