Сільський староста на Черкащині викинув труп хворого коня гнити в спеку

29 серпня 2019, 11:32

Староста села Максимівка на Уманщині Станіслав Важинський викинув труп хворого коня в лісосмугу. Тварину не закопував. Тіло пролежало на спеці два дні. Це викликало обурення серед місцевих жителів. Підозрюють, що кінь міг загинути від сказу, пишуть "Вечірні Черкаси".

- 20 серпня під вечір мої інспектори знайшли у посадці неподалік від Максимівки цього коня, - розповідає голова комітету з охорони навколишнього середовища Черкаської області Ерекле Бердзенішвілі. – Розпитали людей і знайшли власника. Ним є сільський староста. Виявилося, що незадовго до загибелі, тварина вела себе агресивно й ламала паркани. Є ознаки сказу. Йому потрібно було викликати фахівців, аби ті встановили причину смерті. Він же холоднокровно найняв маніпулятор і вивіз у посадку. Цим він порушив усі санітарні норми. Різні собаки чи лисиці могли почати рвати тушу й тим самим поширювати цю страшну хворобу.

Хвору тварину виявив місцевий фермер Олександр Кривоніс. За сумісництвом є інспектором комітету з охорони природи. Труп лежав за кілька метрів від його землі.

- Важинський думав, що зможе викинути й ніхто не буде знати, - впевнений Кривоніс. – Він не знав, що там мої земельні ділянки. Це ж староста і має показувати гарний приклад. Натомість зробив таку неприємність. Коли його кінь сказився, то побив йому ворота. Все побив. Ймовірно був таки сказ. Вранці вивіз, але ж люди бачили. Проте бояться щось говорити. Він вважає себе королем села.

Староста Максимівки Станіслав Важинський підтверджує, що справді породисту тварину викинув він. Кілька років тому придбав його у місті Фастів на Київщині.

- Можна сказати, в нас загинув член сім’ї, - коментує Важинський. – Я все життя пов'язаний із кіньми. Колись навіть постраждав від них – втратив око. Два роки тому у Фастові придбали спортивного коня. Звали Гордий. З 19 на 20 серпня почув, що наш собака почав гавкати. Гордий якось неспокійно себе поводив. Вивів його. Він походив, побрикався. Десь о 4 ранку поїхав до місцевого ветеринара. Той дав мені ліки, щоб я сам вколов тварині. Але це не допомогло й вона померла. У нас раніше був скотомогильник біля лісосмуги. Я найняв навантажувач і вивіз труп туди.

Підозри екологів щодо сказу Важинський не підтверджує. Запевняє, що перегодував тварину.

- Перегодував зерном, - пояснює староста. – Зазвичай я з вечора замочую зерно кукурудзи. А це замість одного черпака дав два. Я не збирався нічого приховувати. Готовий понести відповідальність. Не звернувся до спеціалістів, бо був у стресі. Але ж я й знав, від чого він помер.

Після звернення керівника комітету з охорони навколишнього середовища на місце виїхали фахівці з Держпродспоживслужби.

- Вони з’ясовують причину загибелі тварини. Зараз проводимо лабораторні дослідження і попередніх висновків немає, - каже начальник Головного Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Альона Бойко. – Перевіряємо на сказ, «сибірку» й токсичність кормів. На перевірку сказу треба 10 днів, поки будуть готові результати аналізів. Тварину вже знищили.

Старосту села тепер можуть покарати через неналежне утримання скотомогильника. Екоактивісти ж запевняють, що місця захоронення ніколи в селі офіційно не було.

Коментарі

Вгору