Астра, Ісай, Ляля та Зада: якими іменами називають своїх дітей черкащани

29 серпня 2019, 11:01

Астра, Ісай, Ляля та Зада: якими іменами називають своїх дітей черкащани

Підібрати ім'я новонародженому маляті – справа непроста. Адже ім'я людини тісно переплетене з її долею. На вибір імені дитини впливають традиції родини і модні віяння, національні і релігійні погляди, уподобання батьків і навіть пора року, коли народилася дитина.

Згідно з вимогами Сімейного кодексу України ім’я дитини обирається за згодою батьків. Органи державної реєстрації актів цивільного стану не мають права відмовити в наданні дитині обраного батьками імені на тій підставі, що дане ім'я не вказано в довіднику особистих імен або є скороченим, пестливим. Але з цього не випливає, що батьки мають нічим не обмежене право наректи дитину будь-яким вигаданим ім'ям. Батьки не можуть, використовуючи права, що їм належать, всупереч інтересам дитини, дати дитині ганебне ім'я або ім'я, здатне викликати у неї або оточуючих неприємні асоціації. Ім'я не повинне бути схожим на прізвисько.

У І півріччі 2019 року на Черкащині батьки новонароджених дівчаток називали своїх дітей іменами Аріана, Вероніка, Вікторія, Діана, Єва, Єлизавета, Марія, Мілана, Поліна, Софія. А от для хлопчиків найчастіше обирали імена Артем, Богдан, Владислав, Данило, Дмитро, Іван, Максим, Матвій, Назар, Олександр.

За підсумками півріччя найрідше при державній реєстрації народження дітям надавались імена: жіночі – Адель, Астра, Еля, Заріна, Іларія, Ляля, Теона; чоловічі – Акім, Василь, Гектор, Ернест, Ісай, Лев, Ярополк.

А найдивовижнішими іменами, якими від початку року нарікали новонароджених дітей в Черкасах та області виявилися жіночі імена Зада, Іва, Севіль, Татевік  та чоловічі імена Арутін, Еван, Нелей, Раміль.

Батьки мають право давати своїм дітям подвійні імена. І це не створює жодних перешкод під час оформлення документів. На Черкащині такі випадки бувають вкрай рідко. Так, протягом півріччя маємо хлопчиків з подвійними іменами Олександр-Домінік та Абу Бакр, а також дівчаток Єву-Марію та дві Анни-Марії. 
 Водночас батькам слід пам'ятати, що власне ім'я – це не тільки юридично зафіксоване слово, за допомогою якого здійснюється індивідуалізація особи. Власне ім’я – це «оберіг», супутник життя людини. Нехай кожна дитина одержить своє власне «правильне» ім'я, і з ним матиме щасливу долю.

Читайте також: Лейла, Натан і Медіна: якими оригінальними іменами канівчани називали дітей у 2018 році.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору