Штатний працівник черкаської митниці сховки з грошима відчуває на нюх

18 лютого 2016, 13:46
e4700fb206a0d0f0c411eeecfb3d58bf_XL

Фото Марини Лесь

На Черкаській митниці служить унікальний працівник. Німецька вівчарка Норд має надзвичайний нюх та вміння. Вона безпомилково виявляє у найпотаємніших сховках наркотики та гроші. Валюту – євро та долари, окрім Норда, в Україні можуть нанюхати ще 1-2 собаки, кажуть черкаські митники.На тренуваннях Норд виявляє навчальну закладку із героїном за десяток секунд. За унікальною системою його тренує кінолог Віталій Лепетень. Усе проходить майже беззвучно, пес читає команди у жестах та в очах людини, пише Черкаський край.

Дев’ять років тому знайомі подарували Віталію щеня німецької вівчарки. Роки тренувань - і ось Норд досвідчений пошуковець. У 2003-2008 роках він разом зі своїм господарем «працював» у місії ООН в Косово, шукав наркотики. Чотирилапий – неодноразовий переможець міжнародних змагань для службових собак. Сьогодні – він штатний працівник Черкаської митниці. Має власний вольєр та ветеринара.

- Основний напрям нашої роботи, - розповідає Віталій Лепетень, - це пошук наркотичних речовин, що переміщуються наркоділками на територію України. Ми співпрацюємо з силовими структурами та Укрпоштою при відправленні міжнародної кореспонденції. І жодного разу нюх Норда не підводив. Йому під силу найскладніші завдання. Якогось разу він знайшов 20 кілограмів амфетаміна у бензобаку автомобіля. Складність полягала у тому, що ємність була герметична, а стійкий ароматшлейф бензину перебивав запах наркотику. Норд тоді отримав чергову медаль.

Поділитись

Коментарі

Вгору