Серце чоловіка вже не билося, ‒ як черкаські рятувальники повертають до життя потопаючих

26 червня 2015, 10:57

1

Працівники Черкаської міської комунальної аварійно-рятувальної служби Черкаської міськради чергувати на пляжах почали, як і минулоріч, 1 червня. Та вже за тиждень після відкриття пляжного сезону й трапився перший випадок.

Допомоги потребував пенсіонер, що перепливав з берега на острів. За словами рятувальника Тараса Шепеля, чоловіка «підхопила» течія та ще й схопила судома.

‒ Ми побачили як він почав борсатися у воді та кричати. Доправили чоловіка до берега та надали першу медичну допомогу. Від швидкої пенсіонер відмовився, ‒ розповів «Новинам Черкащини» Тарас Шепель.

Другий випадок стався 11 червня на цьому ж пляжі. Рятувальники згадують: по обіді на протилежному боці берега з’явився чоловік, який кликав на допомогу. Виявилося, що його друг вже близько 4 хвилин не виринає з води.

‒ Без вагань ми з напарником Олексієм Берковським дісталися на човні острова та розпочали пошуки. За мить ми знайшли чоловіка, але він не дихав, а серце не билося. 48-річний потопаючий був у стані клінічної смерті, ‒ пригадує рятувальник. ‒ Вдалося серце запустити, перевірили пульс. До тями чоловік прийшов вже у лікарні.

За словами Тараса Шепеля, минулого року на початку літа випадків було менше – погода була прохолодна. Проте майже кожного дня до рятувальників черкащани звертаються при порізах чи інших травмах.

За даними ДСНС у Черкаській області, понад 70% випадків загибелі людей трапляється по причині алкогольного сп’яніння.

‒ З року в рік доволі часто рятуємо нетверезих, але вони стидаються про це говорити, ‒ зауважив Траса Шепель та порадив взагалі не вживати алкоголь, особливо на пляжі.

Серед потерпілих бувають і діти. З початку року на водних об’єктах Черкаської області зареєстровано 19 пригод, внаслідок яких 13 осіб (з яких 1 дитина) загинули, 35 осіб (з яких 4 дитини) були врятовані, ‒ повідомляють в ДСНС. Тому рятувальники радять не залишати дітей без нагляду.

Пильнуватимуть черкаські рятувальники до початку осені. Та все ж, задля безпеки, запевняють вони, варто знати п’ять основних правил:

1. Самому ходити на пляж небажано, а до плавок краще приколювати шпильку. На випадок, якщо схопить судома, щоб вколоти себе шпилькою. Не варто весь час проводити у воді, інакше навіть в жарку погоду може наступити переохолодження. Заходити у воду потрібно поступово. Адже розігріта на сонці людина змушує організм витримувати навантаження і різкий перепад температури.

2. Категорично не можна, не знаючи дна, стрибати з висоти у воду. Не можна забавлятися на воді.

3. Якщо ви побачили, що людина починає тонути, а рятувальників поруч немає, потрібно покликати на допомогу, зателефонувати в швидку допомогу і рятувальну службу. Самому кидатися у воду небезпечно.

4. З собою у воду потрібно взяти що-небудь з підручних засобів: надувні подушки, круги, матраци, рушники або покривало. Якщо потерпілий почне чіплятися за вас, то не усвідомлюючи, може топити свого рятівника.

5. Майже у кожного відпочиваючого є з собою мобільний телефон. На випадок нещастя, у будь-який час доби можна звернутися за допомогою до Міської комунальну аварійно-рятувальної служби за телефонами: 063-197-52-08, 050-464-03-33, 063-745-52-43.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору