“Серію смертей в Черкасах можна було б попередити, якби міська влада вирішувала задачі безпеки у широкому сенсі слова”, – Богдан Сергієнко

01 вересня 2020, 18:40

За добу в Черкасах сталося кілька смертей, які можна було б попередити, якби міська влада вирішувала задачі безпеки проживання у широкому сенсі слова.

Одна з причин, чому вчиняється злочин - відчуття безкарності, заме невідворотність покарання буде стримувати того, хто не розуміє високих матерій суспільного блага. Можна багато говорити про бюджети поліції, рахувати кількість працівників МВС та порівнювати із іншими країнами, але сенсу в цьому небагато, бо ми всі бачимо, що в центрі міста можна здійснювати насильство яке не буде зупинено.

Перший випадок - бійка в Хрещатик-сіті, із тяжкими наслідками. Другий випадок - в спальному районі, біля магазину сварка перетворюється на смертовбивство із ножем.
Поліція не стала на заваді ані першому, ані другому випадку.

Чому? Можна розігнати варіант “зрада” та говорити про провалену реформу МВС, про корупцію, та інші причини загального плану, але це вигідно з політичних міркувань і не більше.

Злочини які наведено вище, можна було б попередити за наступних умов:

1. Вчасно виявити конфліктну ситуацію або можливе насильство - і в програмі нашої партії власне і є пункт про створення єдиного координаційного центру з безпеки в місті, не просто камери які дозволять потім сказати “ой який жах, в центрі міста людину забили до смерті”, і сукупність засобів які дозволять миттєво повідомити про ситуацію та дозволять правоохоронцям діяти. Технічно це можуть бути і тривожні кнопки, і програма для мобільного телефону, і централізоване спостереження із операторами, але це все другорядне. В першу чергу про злочин треба дізнатися якомога раніше.

2. Мати людей які матимуть повноваження, а головне чисельну перевагу для зупинки насильства - в програмі нашої партії є пункт про створення муніципальної варти, завдання якої не замінити поліцію,а саме прибрати у несвідомих громадян відчуття безкарності та дочекатися прибуття поліції.

Якби всі компоненти діяли разом, то втручання у події відбулися б раніше і нещастю можна було б запобігти. Так створення єдиної системи безпеки у місті не є простою задачею, так всі компоненти потребують грошей, та часу, але найгірше , що можна зробити - взяти один з компонентів, возвести його в культ, та реалізувати не доповнивши іншими.

Так, наприклад, нам не допоможуть камери самі по собі, бо вони тільки констатують злочин, так само нам не допоможе просто створення муніципальної варти, бо в нас вже зараз на папері діє 17 формувань з охорони громадського порядку.

Окремо стоїть ще один нещасний випадок, а саме дитина яка смертельно травмувалася на будівництві навпроти ресторану “Соборний”. Коли ми говоримо про безпеку в місті, кримінал не є єдиним або основним компонентом, найважливішим є комплексність. Небезпечні об’єкти не мають існувати в центрі міста та в спальних районах, і усунення занедбаних ділянок землі, недобудованих об’єктів, тощо, є одним із ключових компонентів безпеки міського середовища.

Радник з питань муніципальної безпеки Черкаського осередку "Демократичної Сокири" Богдан Сергієнко

Коментарі

мыкола :

а правда, что “демократычну сокыру” финансирует коболев?

Вгору