Що робити черкащанам, якщо в будинку розбився градусник і витекла ртуть

25 листопада 2016, 18:15

rozbyvsya-gradusnik

24 листопада в одній із квартир багатоповерхового житлового будинку на вулиці Героїв Майдану, під час вимірювання температури було розбито ртутний термометр. Через розлив отруйної речовини люди були вимушені звернутися по допомогу до рятувальників.

Небезпеку усунули фахівці відділення радіаційного, хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС, які зібрали на місці події отруйний метал та провели демеркуризацію приміщення.

Через годину, цим же підрозділом Управління ДСНС, було ліквідовано розлив ртуті та проведено демеркуризацію у кімнаті житлового помешкання багатоповерхового будинку на вулиці Припортовій.

Рятувальники Черкащини нагадують основні правила дій на випадок, якщо в помешканні стався розлив ртуті:

  • Відкрийте вікна та двері квартири, щоб провітрити приміщення.
  • Повідомте рятувальників за номером «101».
  • Дихайте в приміщенні за допомогою респіратору.
  • Намагайтеся самі зібрати видимі кульки ртуті гумовою грушею або пензликом. Дрібні кульки можна зібрати за допомогою пластиліну чи розмоченої газети. Зі щілин ртуть витягайте латунним чи мідним дротом.
  • Зібрану ртуть помістіть в скляну банку, залийте зверху водою та закрийте банку кришкою.
  • Після збору видимої ртуті залишіть приміщення до приїзду фахівців, а зібрану ртуть передайте їм.
  • Не заходьте в приміщення до одержання висновку фахівців про відсутність небезпеки.

У разі, якщо ви виявили розлиту ртуть, необхідно огородити місце розливу та повідомити фахівців рятувальної служби за номером «101».

Пам’ятайте, що ртуть – отруйна речовина. Вдихання пару, безпосередній контакт цієї речовини зі шкірою й особистими речами дуже небезпечні. Ні в якому разі не викидайте прилади з ртуттю в сміттєві баки, це несе загрозу довкіллю та іншим людям.

За інформацією прес-служби УДСНС України в Черкаській області

Коментарі

Вгору