Ризики при ритуальних обрядах у Черкасах хочуть звести до мінімуму

01 квітня 2020, 17:04

фото тематичне

Як не крути, але коронавірус пожинає свої “плоди” не лише в Італії або Іспанії. Ми не знаємо, як це може бути у нас, у Черкасах. Але бути готовими, мабуть, потрібно за будь-яких обставин. Відомо, що, наприклад, міські ритуальні служби та фірми за нинішніх реалій мали закупити та вже закупили певну кількість дезінфекційних розчинів.

До того ж ритуальні сервіси віднедавна мають керуватись спеціальною інструкцією МОЗ щодо поховання людей, які померли внаслідок коронавірусу COVID-19. 

Про що саме йдеться мова, у коментарі Про все розповів директор КП "Комбінат комунальних підприємств" Анатолій Бейн.

За його словами, головний ризик при похованні померлих від коронавірусної інфекції - ритуальні обряди. Саме тому в Міністерстві охорони здоров’я було розроблено відповідну інструкцію, яка дала чіткі роз'яснення - як запобігти інфікуванню родичів та близьких небіжчиків, які померли внаслідок захворювання на COVID-19.

- МОЗ не рекомендує “ніяких особливих правил” для захоронения померлих від COVID-19, - розповів Анатолій Григорович. - Це правила, які можуть бути використані під час будь якої небезпечної епідемії. Там, де є можливим велике скупчення людей, де є прощальні поцілунки, тощо, можуть стати точками великого ризику. І саме це потрібно обов'язково виключити. Взагалі, як би це не було гірко, але небіжчиків мають обробити дезінфікуючими засобами та помістити у щільні пластикові мішки. Так само максимально щільними мають бути й труни. Ховають померлих від коронавірусу в закритих трунах. 

Зі слів пана Бейна, самі родичі мають під час поховання витримувати дистанцію (від однієї людини до іншої). МОЗ також був вимушене рекомендувати скоротити можливу чисельність людей, які проводжають людину в останню путь. І це стосується не лише тих, хто помер від коронавірусної інфекції. Нині не час велелюдних похоронів.

Чи вистачить місць на кладовищі при найгіршому сценарії перебігу епідемії, зокрема, в Черкасах ?

фото тематичне

Заступниця черкаського міського голови Людмила Бордунос запевнила, що земельної ділянки, яка була виділена рішенням Черкаської міської ради під нове кладовище, по розрахункам, має вистачити. Це 4 га землі, які розраховані у середньому на 6000 поховань.

Підготувала Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору