Рятувальники повідомили, які черкаські пляжі є придатними для відпочинку на воді

15 травня 2018, 15:09

14 травня спеціальна комісія у складі фахівців Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області, управління цивільного захисту Черкаської міськради, представників КП «Дирекція парків»,  Укрдержпродспоживслужби, відділу екології ЧМР та міської аварійно-рятувальної служби, перевірила готовність місць масового відпочинку людей на водних об’єктах до відкриття купального сезону.

Оглянувши міські комунальні та приватні пляжі, обстеживши їх на дотримання вимог правил, серед яких найбільш принциповими є, - наявність не лише необхідної документації, а й рятувального поста, визначення безпечної акваторії купання, укомплектованість рятувальними, водовідливними, протипожежними засобами,  та наявність на території інформаційних стендів та щитів у місцях, де купання заборонене та дозволене.

За результатами обстеження придатними для літнього відпочинку на воді визнали лише 4 пляжі: три комунальних («Соснівський-1», «Пушкінській» та «Смілянський») та один приватний – «Бочка».

Решта обстежених територій, так званих «приватних» пляжів, мають низку важливих недоліків, які свідчать про небезпеку використання їх для активного та безпечного відпочинку. На пляжі «Рив’єра», взагалі не планується організація рятувального поста. Відсутній він і на пляжі «Живчик». На цих пляжах не проведено водолазне обстеження та не проведено водолазне очищення дна від сторонніх предметів. Тож купатися там небезпечно, про що мають сповіщати спеціальні таблички «Купатися заборонено!».

Найкраще підготовлені для відпочинку комунальні пляжі. Пляж «Пушкінський» практично повністю готовий приймати відпочивальників. Тут  з 1 червня працюватиме рятувальний пост з підготовленими рятувальниками, укомплектований необхідним обладнанням. Рятувальники, під час сезону тут чергуватимуть щодня з 10 до 19 години. На пляжі «Смілянський» також незабаром планують встановити рятувальну вежу.

Що стосується комунального пляжу «Соснівський-1», то до початку пляжного сезону тут встановлять рятувальний намет, де за безпекою відпочивальників слідкуватимуть 3 рятувальники.

Фахівці Держслужби з надзвичайних ситуацій вкотре детально роз’яснили власникам основні вимоги Правил охорони життя людей на водних об’єктах, відповідно до яких, згідно із законом, можна відкривати організований пляжний сезон.

За результатами обстеження міських пляжів робоча група підготувала декілька пропозицій.

«Кожен орендар, який має у своєму розпорядженні пляжі, повинен подати заявку на проведення огляду, після чого комісією буде здійснено виїзд на місце і огляд території. По закінченню даних робіт орендарю буде вручений акт огляду, що означає готовність пляжу до прийому відпочиваючих», - наголосив заступник начальника міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області Юрій Штабрат.

Управління ДСНС України у  Черкаській області нагадує, що відповідальність за забезпечення безпеки людей, охорону життя і здоров'я несе власник пляжу, який зобов'язаний організувати рятувальні пости з необхідними плавзасобами, обладнанням, спорядженням і забезпечити чергування рятувальників. Відкриття пляжу без дозволу на його експлуатацію забороняється.

За повідомленням УДСНС України в Черкаській області.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору