Руськополянська громада продає ділянку землі поруч з кладовищем, на якій можуть звести будинки

03 липня 2024, 13:44

Руськополянська ОТГ виставила на аукціон продаж права оренди земельної ділянки площею понад пів гектара, яка знаходиться поблизу місць поховання.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко каже, що ця ділянка межує з кладовищем, де в тому числі здійснюються поховання полеглих воїнів. І попри фактичне сусідство з могилами захисників, на ній можуть звести приватні об’єкти.

«Алея Героїв – це священне місце, де ми вшановуємо пам'ять тих, хто віддав своє життя за нашу свободу. Ми не можемо допустити, щоб поруч з'явилися комерційні об'єкти» - зауважив міський голова Анатолій Бондаренко.

Зі слів директора Департаменту архітектури та містобудування Артура Савіна, в результаті адміністративної реформи зі створення об’єднаних територіальних громад, які межують з містом, не були враховані важливі моменти розвитку обласного центру, передбачені генеральним планом Черкас. Це створює проблеми для перспективного та сталого розвитку обласного центру.

«Один з таких прикладів - земельна ділянка між вулицями Генерала Момота та Руставі. Її виставили на аукціон і передали у користування приватному землекористувачу. Її місце розташування не лише не відповідає містобудівним нормам, але й суперечить етичним міркуванням. Адже ділянка знаходиться в безпосередній близькості до кладовища та Алеї Героїв, де поховані захисники України. Будівництво на ній будь-яких комерційних об'єктів спаплюжить загальний вигляд Алеї Героїв. Крім того, в умовах повномасштабного вторгнення, ми, на жаль, повинні враховувати розширення кладовища для поховання полеглих захисників. Враховуючи відмову наших сусідів, щодо затвердження меж міста, з урахуванням генерального плану, ми змушені звернутися до суду, з метою відстоювання своїх прав”, - прокоментував директор Департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.

За інформацією Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору