“Не дозволяли підходити до моргу та забирати тіло”, – родичі померлого від COVID-19 черкащанина обурені діями медиків

14 жовтня 2020, 20:15

фото тематичне

Черкащанин Григорій Зуєв помер вчора у Третій міській лікарні. Чоловіку було 63 роки, у нього виявили пневмонію, а тест на COVID-19 показав позитивний результат.

- У мами помер колега. Швидка забрала його вчора з серцевим нападом до Третьої міської лікарні. Там йому діагностували ще й COVID-19. Патологоанатом у заключенні про причину смерті написав "Гостра легенева недостатність". Родичам сказали, що у нього була двостороння пневмонія. У людини, в якої не було жодних симптомів, ні температури. Під час виклику швидка зробила експрес-тест, він показав негативний результат, - написала на своїй сторінці у "Фейсбуці" знайома померлого Анастасія Негода.

Результати чи заключення, яке підтверджувало б те, що в чоловіка був COVID-19, родичам на руки не видали.

- Не видавали родичам і тіло померлого. Сказали, що вивезуть самі на спеціальне кладовище для тих, хто хворів на коронавірус. До того ж у ритуальному агентстві з рідні взяли 18 тисяч гривень на поховання померлого, - зазначила Анастасія.

Племінниця померлого Тетяна Антоненко у коментарі журналістам "Про все" говорить, що вчора родичам не дозволяли навіть підходити до моргу. Результати тесту на коронавірусу та історію хвороби рідним також не показували.

- Сьогодні найближчим родичам все ж дозволили поїхати на кладовище. Там уже було виділене місце, викопана яма та замовлені вінки. Мабуть, за це рідня і заплатила 18 тисяч грн, а ще і за прощальний обід, - розповідає Тетяна.

Заступник головного лікаря Третьої міської лікарні Віталій Григор'єв у коментарі "Про все" повідомив, що у померлого була пневмонія, а тест на COVID-19 показав позитивний результат.- Результати ПЛР-тесту ми не зобов'язані давати родичам. А історію хвороби на руки дають лише за рішенням суду.Хворий спочатку лежав у терапії, потім у реанімації. Його лікування було безкоштовним, як і для всіх інших пацієнтів із COVID-19, - зазначив Григор'єв.

Очільниця департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА Лариса Кошова журналістам "Про все" повідомила, що вчора особисто розмовляла з головним лікарем Третьої міської лікарні стосовно цієї ситуації.

- Тіло не могли не видати. Головний лікар запевняв, що нічого такого, про що написала Анастасія Негода в своєму Фейсбуці, не було. У нас уже 62 людини, які хворіли на коронавірус, померли. І жодного разу не було такого, щоб тіло не видали родичам. Спеціальних кладовищ для тих, у кого виявили COVID-19, в Черкасах також немає, - зазначила Лариса Кошова.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору