Тетяна Єщенко PR-менеджер, медіаексперт, публіцист, керівник відділу комунікацій консалтингового агентства GOLUBi Group

Рівно 9 років, як Україна помирала від свинячого грипу

31 жовтня 2018, 20:10

Рівно 9 років, як Україна помирала від свинячого грипу, вимітала з аптек торби ліків, чекала на рятівний літак із "Таміфлю" і дивилася шоу Шустера, де розказували страшні речі - як в Тернополі дезинфікують повітря, а легені померлих зі Львову перетворювалися на ганчір'я. А я дивилася на все і, м'яко кажучи, офігівала... При тому, що сама ж хворіла на пневмонію!

Але ж, люди добрі, якщо занедужати і не йти до лікаря, два тижні заїдати лаючий кашель усілякими льодяниками і збивати температуру "колдрексами", то зрештою цим і має закінчитись)) Кожна дія (або відсутність дії) обертається певними наслідками (не завжди хорошими).

Але спробуй це доведи абсолютно здоровим сусідам і знайомим, яких зустрічаєш у аптеці. І мусиш стояти за своєю дозою "Сумамеду" в черзі фізично здорових людей, які заражають одне одного страшними історіями про грип, який вбиває за день. А ти дивишся, як нібито адекватні люди тут просто на очах роблять аптеці річний виторг.

Остаточно мене "добило", коли побачила в черзі за мішком ліків...заступника губернатора з гуманітарних питань. Куратора медицини. Розумну, виважену людину з влади, яка нібито має розуміти, що до чого. Але... "Та, це я так, просто сім'я попросила дещо купити, хай буде, так їм спокійніше...",- спробував віджартуватись він. Авжеж.

Але п'ятничний телевечір 30 жовтня перевершив усе! Зараз багато думок і версій стосовно часу, із якого почалась деградація української журналістики. Особисто в моїх очах, цією "точкою неповернення" стало саме 30 жовтня 2009 року. Коли в прямому ефірі телеканалу, людина переказувала чутки, як місто рятували від смертельного грипу і дезинфікували повітря (!!!), а ведучий (людина з вищою освітою, між іншим!) цю людину не перебив. Навпаки, зробив таке сурйозне обличчя, співчутливо хитав головою у такт співрозмовнику і завершив тему фразою "Ми будемо стежити за тим, як розвиватимуться події". В такому ж дусі коментувались "свідчення очевидців", які надходили з інтернету: "от мій знайомий був здоровий, згорів від свинячого грипу за один день, бачив, як його тіло розтинали і мало сам не помер - замість легень залишились драні ганчірки". Потік маячні перебивали обнадійливі новини: ось-ось до Борисполя прибуде літак із рятівним "Таміфлю", от наш прем'єр уже їде його зустрічати...

А що творилося в газетах? За якийсь тиждень, українські ЗМІ від теорії п"ятьох "С" (сенсація, скандал, страх, смерть, секс) перейшли до теорії двох "П" - фраза "повний п...ець" переказує зміст кожного видання жовтня/листопада 2009-го! Два типи новин: про те, скільки людей вже "згоріли" від свинячого грипу, і про те, скільки масок на кожен район відправила для порятунку нації одна політична сила.

...І кажете, нічого в Україні з тих пір не змінилось? Питаєте, нашо оце Уляна Супрун набридає зі своїми корисними порадами?

Люди добрі, просто згадайте жовтень 2009 року. Погортайте, що тоді писали.

За цей час відбувся просто "квантовий стрибок". З'явились інші теми, інші люди, інша журналістика (слава Богу!). Правда, нікуди не ділись оці "рятівники", зі своїм політичним "таміфлю". Але то вже інша історія. Вірніше, хвороба. Нею теж треба "перехворіти" щоб нарешті отримати імунітет до маячні.
У мене все ))

Всі тексти автора
Вгору