Рахують збитки від водопілля: пів тисячі гектарів під шаром води на Черкащині

29 квітня 2023, 19:00

Аграрії, чиї ділянки розташовані неподалік русла Дніпра, рахують збитки від водопілля. А таких земель на Черкащині – пів тисячі гектарів. Озимина вже три тижні гниє у воді і щодень має менше шансів вижити, йдеться у сюжеті 5 каналу.

Аграрій Володимир показує свої землі. До самого лісу вони вже були засіяні та удобрені, але все змило водою. З іншого боку ділянки з-під води виглядає озимий ріпак. Лише на посівний матеріал та добрива для нього Володимир витратив 350 тисяч гривень.

Заїхати автівкою на ріллю зараз ніяк. Щоб оглянути плесо – Володимир привіз човна. Виходимо у поле на веслах. Глибину поміряти легко – весло ледь дістає ґрунту, а поруч – бузьку по коліна.

"Озимини, що на низах, ми втратимо близько 18 га, соняшника 22 га вже втратили і 40 га ріпака, це все нада буде пересіювать, якшо зійде вода, якщо не зійде – то так воно і буде стоять до самого літа, літом вже ж нічого сіять не будемо", – зазначив фермер Володимир Драч.

Прихід води відрізав дороги до багатьох будинків та навіть хуторів. Будинок із пасікою 79-річного Василя Павловича – поруч із лісом. Чоловік мешкає в селі. Каже, добирається до пасіки понад годину – автівкою, човном і пішки. Навколо будинку були поля, а тепер – скрізь річки.

Вода підбиралася до рівня вуликів, але спинилася. А от посіяну на полі медоносну траву, фацелію, затопило, як і город пана Володимира. Головне, щоб поля з посівами просохли, і рослини вижили без пересіву, каже чоловік. За бджіл – не хвилюється. Каже вони собі квіти знайдуть навіть за десяток кілометрів звідси.

Загалом на Черкащині затоплено пів тисячі гектарів сільськогосподарських угідь та 150 будинків і дворів. Рятувальники кажуть: наразі рівень води зупинився, але прогнозувати ситуацію поки що зарано.

"На сьогодні ситуація дещо стабілізувалась, але зараз зарано говорити про зменшення паводка на Черкащині, зараз ми продовжуємо працювати у цілодобовому режимі і надавати необхідну допомогу", – пояснила речниця ГУ ДСНС у Черкаській області Юлія Норовкова.

Аграрії вже підраховують збитки від водопілля та сподіваються на компенсацію від держави. Пан Володимир запевняє: хоч у самого прибутку не буде, але всім пайовикам, чию землю орендує, гроші виплатить.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як на Черкащині борються з паводком та кому він на користь

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору