Радикальна партія Олега Ляшка допомагає сільським медзакладам, що опинились у скруті

23 серпня 2018, 13:46

Радикальна партія Олега Ляшка допомагає сільським медзакладам, що опинились у скруті

Напередодні святкування Дня прапору та Дня Незалежності голова Черкаського обласного осередку політичної сили Іван Полудень відвідав районну організацію в Кам’янці, а згодом зустрівся із медичними працівниками та мешканцями села Телепино. Це було продуктивне спілкування, адже гості привезли із собою подарунки, які полегшать роботу сільських лікарів.

У цьому населеному пункті знаходиться лікарня, яка обслуговує близько трьох тисяч пацієнтів. При цьому медичний заклад, перейшовши на первинну ланку надання медичної допомоги, відстає від інших подібних закладів Кам’янщини та Смілянщини у входженні до медичної реформи. Головною проблемою є застаріле обладнання та відчутний дефіцит найнеобхідніших медичних засобів.

Завідувач Телепинської АЗПСМ Кам’янської ЦРЛ та сімейний лікар Анатолій Кравченко, який є членомом РПЛ, нещодавно звернувся до обласного партійного керівництва із проханням допомогти його закладу придбати вкрай необхідний комп’ютер та деяку супутню оргтехніку, глюкометри та тонометри, бо наявні вже не витримують ніякої критики.

Радикальна партія Олега Ляшка допомагає сільським медзакладам, що опинились у скруті

За його словами, комп'ютер — річ, без якої неможливо заповнити декларації з сімейним лікарем. Тонометри та глюкометри — елементарні медичні прибори, які допомагають надати допомогу безпосередньо на місці, аби літні пацієнти не виїзджали за межі дільничної лікарні.

Запит був почутий головою Черкаського обласного партійного осередку Іваном Полуднем і за деякий час втілений в життя. Тож телепинці отримали бажане і навіть трохи більше, ніж просили.

— З початком медичної реформи питання забезпечення сільської медицини оргтехнікою набуло особливої актуальності, бо на це майже ніхто не звертає уваги. Ми вирішили віднайти фінансові резерви та відвідати телепинських медиків та громаду села напередодні Дня прапора та Дня Незалежності. Привітати зі святами та зробити посильні подарунки, — коментує Іван Полудень. — Звісно, ми попередньо ознайомились з їхніми проблемами через наших партійців у районі. А вже сьогодні й самі поспілкувались із мешканцями села та медиками, поцікавились їхніми буднями. Тож вже визначились, що маємо ще докупити деяку необхідну техніку для лікарні в Телепино. Звичайно, повністю забезпечити лікарню технікою ми не в змозі, але посильну допомогу надати можемо. І головне — вже робимо це. У майбутньому плануємо придбати для потреб Телепинської дільничної лікарні кардіограф. Потреба в ньому також дуже велика. Бо пацієнти — переважно люди похилого віку, яким важко дістатись до іншого місця надання медичної допомоги. Особливо в критичних станах, коли "швидка" з Кам’янки може приїхати запізно.

— Наразі фінансування галузі охорони здоров’я є недостатнім у сільській місцевості, — розказує керівник Телепинської сільської лікарні Анатолій Кравченко. — Реформа галузі медицини стартувала ще в квітні 2018 року, але ми трохи відстаємо у її впровадженні безпосередньо у нашій лікарні. Проте таки перейшли на первинну ланку надання медичних послуг. А для неї змінилась вся документація, ліцензія та печатка. Наприклад, три місяці не мали змогу одному з пацієнтів виписати лікарняний лист, адже не було печатки. Якби поставили стару, то я ніс би пряму відповідальність перед соцзахистом. Ще одне болюче питання — вкрай застаріле обладнання. До сьогодні не знали, що з цим всім робити через брак коштів та можливостей. Тому дякуємо всім колективом Радикальній партії Олега Ляшка та голові Черкаського обласного осередку Івану Полудню за те, що не забувають про нас, та підтримують сільську медицину.

Іван Полудень обурився тим фактом, що лікарня у Телепино має загрозу залишитись взимку без опалення. Тож пообіцяв втрутитись та виправити таку несправедливість. А ще голова обласного осередку відвідав місцеву школу.

Україні потрібні освічені та здорові діти — це одна із ключових тез Радикальної партії Олега Ляшка. Тому поза увагою не могла залишитися і освітня сфера. Школа готова до нового навчального року, але ще є ряд проблемних питань, які ми взяли на контроль.

Принагідно Іван Полудень привітав всіх черкащан з державними святами та зазначив, що реальна Незалежність — це передусім міцна економіка. Тому РПЛ зробить все, щоб досягти цієї мети.

Вгору