Рада підтримала в першому читанні створення Військової поліції

19 червня 2024, 15:45

Фото: mind.ua

Верховна Рада прийняла в першому читанні закон № 6569-д про створення Військової поліції, пише Бабель.

Згідно з пояснювальною запискою, Військова поліція - військове формування з правоохоронними функціями, що входить до складу сектора безпеки і оборони. Її основне призначення - забезпечувати правопорядок і військову дисципліну в Міністерстві оборони, Збройних силах і Державній спеціальній службі транспорту.

Військову поліцію планують створити на основі Військової служби правопорядку - це формування зараз займається забезпеченням правопорядку і військової дисципліни, але в його юрисдикції лише ті справи, які стосуються безпосередньо ЗСУ.

До новоствореного органу перейдуть окремі повноваження ВСП, яка, ймовірно, стане одним із підрозділів Військової поліції. У Міноборони запевняють, що це дозволить досягти сумісності з аналогічними службами країн НАТО.

Загалом діяльність Військової поліції має координувати Кабмін, проте під час дії воєнного стану ці обовʼязки виконує головнокомандувач ЗСУ.

Серед обовʼязків Військової поліції:

  • підтримання правопорядку серед військових у частинах, на військових обʼєктах і в містечках, у громадських місцях;
  • патрулювання гарнізонів, прилеглих до них населених пунктів, територій військових містечок і військових обʼєктів;
  • розшук і затримання військовослужбовців у визначених законом випадках, а також розшук військових, які зникли безвісти;
  • розшук викраденої або втраченої вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухових речовин, що перебувають на обліку у військових частинах МОУ, ЗСУ та Держспецслужби транспорту;
  • охорона держмайна від протиправних посягань у МОУ, ЗСУ та Держспецслужбі транспорту;
  • контроль за дотриманням правил дорожнього руху під час використання військових транспортних засобів, супроводження колон військового транспорту;
  • захист життя, здоровʼя, прав і законних інтересів військовослужбовців і членів їхніх сімей.

Військову поліцію планують комплектувати зі складу ЗСУ. Ці формування не можуть перевищувати 1,5% чисельності Збройних сил. Центральний та територіальні органи управління Військової поліції можуть комплектуватися держслужбовцями.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору