Путін і Тимошенко. Гра в шахи

03 березня 2014, 10:56

На сьогоднішній шахівниці два справжніх гросмейстери - Путін і Тимошенко. Мета гри - привести до влади Тимошенко, з одного боку і зберегти позиції Росії в Криму з іншого боку, пише "Хвиля".

Я раніше писав, що на мою думку те, що відбувається, - це попереджувальні дії з боку Путіна, щоб не втратити місце базування для свого флоту.

Хто зрештою вирішить питання? Звичайно, Тимошенко, адже сьогодні вже почалася передвиборна гонка і ставки високі. Хто сумнівається, що Тимошенко і Путін не вміють домовлятися в ім'я взаємних інтересів. Сьогодні інтерес Тимошенко - прийти до влади, вона не дурна жінка, або скоріше талановита і розуміє потрібно щось таке..., оскільки одні слова не допоможуть.

Тепер дивимося як розвиваються події. У Криму всі розуміють, що проявляють активність російські війська, але без розпізнавальних знаків. МВС і СБУ могли взяти Януковича, але не взяли. Чому? Причому не факт, що вони до кінця розуміють чужу гру.

Та тому, що тоді немає видимості легітимності в діях Росії. Вони повинні когось захищати. Тому Янукович був відпущений і дає прес конференцію. Ставка на російський блок в Криму слабенька, оскільки є кримські татари, а задавити татар не вдасться. По-перше, вони самі цього не дадуть, а по-друге, Україна і міжнародне співтовариство не дозволить. Плюс є Туреччина, теж не слабкий гравець.

Значить всім (мається на увазі двом), вигідна максимальна ескалація, а потім рятівні домовленості.

Як би хотілося, щоб жителі Криму це розуміли і не піддалися на цю чужу гру. Адже це не пішака віддати заради перемоги!

Тепер, що на нашому політичному полі робиться.

Кличко практично відсунутий і не важливо під яким соусом. Адже зовсім недавно він був головним кандидатом. Порошенко один у полі воїн. І якщо брати до уваги, що механізм виборів контролюють прихильники Тимошенко, то можна очікувати блискучої перемоги. І їй вигідно, щоб Кличко і Порошенко йшли окремо. Уявляєте, якщо вони домовляються, що Кличко йде в Президенти, а Порошенко - Прем'єри! Думаю, Південь і Схід теж цій групі віддадуть переваги у другому турі.

Хто ще заважає Тимошенко - самооборона і Ярош.

Причому заважають як совість нації, оскільки багато людей об'єдналися для захисту своїх інтересів.

За великим рахунком такі сили використовують завжди за короткий проміжок часу. І дійсно, якщо суспільство чи окрема його частина захоплювалися цими людьми під час революції, то зараз уже багатьох починає втомлювати ситуація з матросами, залізняками, барикадами, блок-постами.

Очевидно, Ярош це розуміє, оскільки якщо прочитати його інтерв'ю Мустафі, де він говорить, що принципова позиція руху не входити у владу, тоді, що сьогодні відбувається. Він вигадує для себе нові ролі, які звучать красиво - будемо контролювати корупцію на підприємствах! Як ? Самосуд? А далі - більше. Апетит приходить під час їжі. Хіба ми цього хотіли? Всі розуміють, що це треба обмежувати, але поки працює пам'ять і вдячність, але цього на довго не вистачить.

А Ярошу потрібна легалізація, оскільки підпілля набридло. Але вона не потрібна Ю.В.

По хорошому Праве крило треба направити в мирне правове русло, тоді вони можуть принести Україні не малу користь. Нехай виходять з підпілля і стають політичною силою, яка повинна грати за правилами.

Тягнибок - історія схожа, але авторитет вищий і вже давно в політиці. Також розуміє, що він отримав унікальний шанс увійти у владу і не відомо, коли ще доля посміхнеться. Оскільки причина та ж - націоналісти завжди в меншості.

До речі, зрозуміло чому Прокурора віддали Свободі. Тому, що він реально самовіддано боротиметься із залишками минулої влади. Адже її треба задавити при корінні, щоб теж не заважали на виборах. Знову виходить чужими руками, але в сценарій вписується.

Та й шоу для народу, щоб не нудьгували.

СБУ віддали Кличко, а що воно вирішує. Головне завдання інформування посадових осіб держави, ну, і нехай інформують. Важливо, хто рішення приймає. Думаю, що розставити людей умовно своїх Наливайченку не дадуть. Буде система противаг, а в цій системі, щоб ти не робив завжди буде витік.

Ось і виходить, що «геніально» спланована операція в самому розпалі.

А про Путіна я вже писав, що він отримує, немає сенсу повторюватися.

Було б добре, якби я на фантазував, а якщо ні?

Тоді заклик до політиків - не дайте себе і нас розвести.

Вадим ГРИБ

Вгору