“Публічні заходи чи публікації в ЗМІ не прискорюють процес”: черкащанам розповіли, що робити, якщо родич зник на війні або потрапив у полон

21 грудня 2023, 17:49

Регіональна представниця відокремленого підрозділу ГО "Група патріот" у Черкаській області Анна Донець розповіла про інформаційну безпеку в соцмережах щодо зниклих безвісти і полонених.

За її словами, родини продовжують поширювати фото, додаючи персональну інформацію щодо зниклих безвісти чи полонених. Проте такі дії можуть нашкодити.

- Хочу звернути увагу на те, що публікація особистих даних чи деталізація місця зникнення людини може нашкодити як і безвісти зниклому, так і полоненому. Висвітлюючи фото зниклого чи полоненого варто пам'ятати, що не потрібно публікувати світлини у військовій формі чи зі зброєю. Не варто вказувати локацію місця зникнення чи потрапляння до полону, - розповідає Анна Донець.

Вона говорить, що опублікованими персональними даними можуть скористатися аферисти.

- Шахраї потім вимагають у родин великі кошти. На сьогодні серед найпоширеніших видів шахрайських дій є такі: надання інформації щодо місця утримання чи стану здоров'я зниклої особи; встановлення аудіо- чи відеозв'язку зі зниклим безвісти чи полоненим; визволення з полону, - додає Донець.

Яким чином не нашкодити своєю активністю в інтернеті людям, які зникли безвісти чи потрапили до полону:

— Не передавати користувачам та власникам пабліків, телеграм-каналів, груп персональні дані як свої, так і зниклої особи;
— Не варто вказування військове звання, частину, номер частини і військову посаду зниклого чи полоненого;
— Фіксуйте інформацію, яку знаходите самостійно: якщо ви побачили фото або відео свого рідного у телеграм-каналах, пабліках тощо - обов'язково зробіть скріншот допису, зафіксуйте назву каналу чи ресурсу, дату та час висвітленої інформації. Все це може допомогти в офіційному пошуку.

Якщо з різних причин родина все ж потрапила "на гачок" до аферистів, варто відразу звернутися до Національної поліції.

- Хочу наголосити на тому, що пошук зниклих, обмін полонених, повернення тіл загиблих Героїв держава виконує безоплатно. Тому, якщо родині пропонуються якісь послуги за кошти, вона має бути готова до того, що це можуть бути аферисти. Додатково хочу зазначити, що публічні заходи, зокрема акції чи публікації в ЗМІ не прискорюють процес звільнення з полону чи повернення тіл загиблих Героїв, - каже Анна Донець.

Алгоритм дій родини зниклого безвісти, якщо оборонець понад три доби не виходив на зв'язок, необхідно:

  • Звернутися до ТЦК за місцем проживання або реєстрації.
  • Після отримання самого сповіщення від ТЦК про зникнення особи або потрапляння в полон. необхідно звернутися до Національної поліції із заявою про зникнення.
  • Працівники Нацполіції запросять кровного родича зниклої особи для відібрання біологічних зразків (ДНК).
  • За відсутності кровних родичів зниклого потрібно надати його особисті речі, з яких можна виявити біологічний зразок (зубна щітка, бритва, шапка, светр тощо).
  • Важливо звернутися до Національного інформаційного бюро за номером гарячої лінії 16-48 та надати всю інформацію, яку ви маєте про зниклу особу.
  • Також варто звернутися до Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин при МВС за телефоном 0 800 103 333, до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими за телефоном 0 800 300 529.
  • Для отримання координаційної підтримки та допомоги можна звертатися до ГО "Група патріот" за телефоном 0 800 339 247.
  • У Черкаській області родини можуть звертатися до регіонального представника відокремленого підрозділу за телефоном 093 384 9097.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Stavichka :

Цікаве попередження, але як тоді впливати на те, щоб прискорити пошук людини? Мовчати? Багато випадків, коли тільки активність родичів допомагала знайти у полоні військових. Мабуть влада не хоче, щоб люди оприлюднювали інформацію про зниклих безвісти, щоб ніхто не поширював реальну кількість наших втрат?

Вгору