“Прозорість і пріоритетність”, – Наталія Кравченко про бюджетування

27 жовтня 2023, 10:38

Підтримка військових, соціальний захист і посилення медичних потужностей. На Уманщині обговорили питання наповнення місцевих бюджетів та основні напрями видатків на нараді під головуванням першої заступниці очільника області Наталії Кравченко.

За січень-вересень 2023 року до бюджетів усіх рівнів на Черкащині мобілізовано 21 млрд грн. Це на 34% більше, ніж торік.

Затверджені показники доходів загального фонду місцевих бюджетів області виконані на 103%, обласного – на 109%. На Уманщині місцеві бюджети виконані на 117%. Цей показник – кращий серед районів області.

– Зараз фіксуємо позитивну динаміку щодо виконання бюджетів, – відзначила Наталія Кравченко. – Основні надходження відбуваються за рахунок ПДФО. Водночас нам важливо ефективно розподіляти ресурс враховуючи виклики воєнного стану. В Уманському районі на такі потреби понад 240 млн грн. У пріоритеті для бюджетування – оборонні цілі, відкриття укриттів, соціальний захист та підтримка ветеранів, членів їхніх родин, вимушених переселенців, розвиток медицини, зокрема реабілітаційних потужностей.

Пріоритетним напрямком є розвиток медичних спроможностей. На рівні області для покращення матеріально-технічної бази медзакладів в місцевих бюджетах передбачено 862 млн грн, зокрема обласному –  291 млн грн. Зараз військові та цивільні можуть безоплатно пройти стаціонарну реабілітацію у 3 кластерних та надкластерних лікарнях Черкаській області. Всього по Україні неспеціалізовані стаціонарні реабілітаційні відділення мають запрацювати в 228 кластерних та надкластерних медзакладах. У кожному з них розташовуватиметься від 30 до 60 реабілітаційних ліжок.

Також спільно з громадами Уманщини відточкували проблемні питання у роботі фінансово-економічної сфери. Водночас Наталія Кравченко нагадала, що в області створюють робочу групу «Прозорість та підзвітність» задля підсилення контролю в бюджетній сфері та раціонального використання ресурсів громад. До її складу увійдуть, зокрема, представники правоохоронних органів.

За інформацією пресслужби Черкаської ОВА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору