Прокуратура запевняє, що покарає усіх міліціонерів, які винні у побитті людей

11 квітня 2014, 12:24

Представники черкаського «Демократичного Альянсу» та «Правого сектору» прийшли 10 квітня до обласної прокуратури, щоб з’ясувати, як просувається розслідування неприємних інцидентів з боку правоохоронців щодо громадських активістів протягом листопада-лютого, інформує Vechirka.net.

– Члени «ДемАльянсу» були в міській прокуратурі, щоб дізнатися, як розслідуються події 5 січня, коли нам перешкоджали показати фільм «Відкритий доступ» у Черкасах біля Центру дитячої та юнацької творчості, – розповідає представник «Демократичного Альянсу» Максим Мироненко. – Нам відповіли, що справу направлено в обласну прокуратуру. Сьогодні ми прийшли в обласну прокуратуру, щоб проконтролювати, як відбувається розслідування. Ми хочемо показати, що не забули про це, щоб справа була доведена до кінця.

У першого заступника черкаського обласного прокурора Михайла Кунденка громадські активісти поцікавилися розслідуванням і інших інцидентів, коли громадяни страждали від незаконних дій міліціонерів.

– Як громадський діяч я довго працював над тим, аби покращити імідж міліції серед народу, однак коли під час революції міліціонери почали бути замішаними в політиці, вся ця робота пішла нанівець. Тому ми й намагаємось контролювати, як ці дії розслідуються, щоб подібного більше не повторилося, – говорить громадський активіст Сергій Гончар.

Він нагадав і про те, що мітингувальників розганяв «Грифон», який не повинен там був узагалі перебувати, як на очах у ДАІшників палили машини біля Соборної площі та багато інших випадків.

Як повідомив Михайло Кунденко, підозри вже оголошено шістьом працівникам патрульно-постової служби та двом працівникам Державної автоінспекції. Суди першої інстанції або апеляційні зараз вирішують питання про відсторонення їх від роботи. Підозру вручено також одному оперуповноваженому, який бив неповнолітнього.

– Однак наша ціль – покарати не рядових представників правоохоронних органів, а їх керівників та заступників, – зауважив перший заступник черкаського обласного прокурора Михайло Кунденко. – Ці справи тривалий час не розслідувалися, тож час втрачено. Зараз людям важко впізнати тих, хто брав участь у цих подіях. Багато справ, які були свого часу закриті, відновлено. Триває також службова перевірка щодо дій працівників прокуратури області. Зараз фактично змінено все керівництво її підрозділів. Новий не тільки обласний прокурор, а й усі його заступники, за винятком одного, який перебуває на лікарняному. Крім того, ведеться слідство і стосовно одного із заступників колишнього губернатора області Сергія Тулуба, який організовував поїздки людей на мітинги у Київ, а також організацію протиправних дій у Черкасах.

Однак у прокуратурі скаржаться, що у них не вистачає матеріалів, і закликають усіх свідків та потерпілих приходити до них і давати свідчення.

Вгору