Українці, яких звільнили з роботи через мобілізацію до військових частин, мають право оскаржувати це рішення в суді

11 квітня 2014, 11:26

Про це 10 квітня, повідомив заступник начальника Головного командного центру Збройних Сил України генерал-майор Олександр Розмазнін під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

– Відповідно до чинного законодавства України, вони мають право подати до суду і відновитися на своїх посадах. Роботодавці це знають і будуть нести за це відповідальність. Якщо громадян звільнили з місця роботи у зв’язку з тим, що їх викликали на мобілізацію, роботодавці зобовязані поновити їх на роботі, та виплатити середньомісячну зарплатню, – наголосив генерал-майор Олександр Розмазнін.

Він повідомив також, що за всіма громадянами, які призвані під час мобілізації на військову службу, гарантовано зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Одночасно вони отримують грошове забезпечення як військовослужбовці.

– Громадянам, які призвані на військову службу під час мобілізації, нараховується одноразова грошова допомога, яка буде виплачуватися на день демобілізації. Умови та порядок виплати допомоги визначається Кабінетом Міністрів України, – повідомив генерал-майор Олександр Розмазнін.

За його словами, на сьогоднішній день в державі також врегульовано питання щодо збереження права на підприємницьку діяльність для приватних підприємців у випадку їх призову на військову службу у зв’язку із мобілізацією. При цьому, державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців не припиняється.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору