Прокуратура взялася за тендер на реконструкцію стадіону у Ватутіному

08 грудня 2023, 12:08

Черкаська обласна прокуратура взялася розслідувати тендер на реконструкцію стадіону "Шахтар" у Ватутіному. Правоохоронців цікавить законність витрачання 14 мільйонів гривень під час війни.

Попередньо вже встановлено, що у 2021 році департамент Черкаської ОДА здійснив 2 закупівлі робіт на реконструкцію цього стадіону на суму 13,4 млн грн та за діючими договорами у цьому році передбачено освоєння 8 млн грн бюджетних коштів.

Переможцем усіх трьох закупівель, проведених у 2021-2023 роках, стало одне приватне товариство. В одному з випадків їхня пропозиція була дорожчою на 1,2 млн грн, ніж пропозиції 4 інших учасників, які були відхилені замовником.

Також установлено, що у вересні цього року через відсутність бюджетного фінансування департамент з контрагентом уклав додаткові угоди про зменшення обсягів робіт до суми вже виконаних. А через один робочий день було оголошено про здійснення нової закупівлі робіт з реконструкції цього стадіону на суму 13,5 млн грн.

"У зв’язку з обґрунтованими сумнівами щодо дотримання принципів відкритості, прозорості, максимальної економії та ефективності закупівлі робіт з реконструкції стадіону, наявності значного суспільного резонансу, Черкаська обласна прокуратура ініціювала питання перед Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Черкаською обласною військовою адміністрацією, Державною аудиторською службою України з приводу дотримання департаментом законодавства про публічні закупівлі та здійснення комплексних заходів державного контролю", - зазначають у пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.

Подальші заходи прокурорського реагування будуть вжиті з урахуванням дій або бездіяльності та висновків зазначених уповноважених державних органів.

Водночас, як інформують у Черкаській ОВА, на виконання протоколу одного з попередніх засідань робочої групи «Прозорість і підзвітність» проведено аналіз пріоритетності видатків. Зокрема, тих, які в зоні відповідальності ОВА. За результатами ухвалено рішення щодо перерозподілу залишків субвенцій із державного бюджету на фінансування заходів Програми територіальної оборони та облаштування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, зокрема знято фінансування з проекту реконструкції стадіону в м. Ватутіне.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору