Прокуратура взялася розслідувати вирубку лісу в Черкасах

06 березня 2023, 21:19

Фото Софії Компанієць

Черкаська окружна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом незаконної порубки лісу за частиною 4 статті 246 ККУ.

Йдеться про ділянку в Черкасах за адресою: пров. Олега Кошового, 35 (колишня адреса - перехрестя вул. Лісова Просіка та вул. Можайського, 147).

За даними слідства, рішенням Черкаської міської ради ще 20.12.2007 зазначену земельну ділянку надано в оренду одному з підприємств міста на 49 років під розташування та подальшу експлуатацію так званих таунхаусів (будинків стрічкової забудови каскадного типу).

Після відмови 19.12.2017 виконавчого комітету Черкаської міської ради у затвердженні містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, орендар звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання такого рішення протиправним та його скасування.

Черкаським окружним адміністративним судом 09.01.2019 позов задоволено частково та зобов’язано департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради розглянути заяву підприємства щодо видачі містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки біля перехрестя вулиць Лісова просіка та Можайського в м. Черкаси та прийняти відповідне рішення щодо видачі або мотивованої відмови у видачі містобудівних умов і обмежень забудови вказаної земельної ділянки.

Не оскаржуючи зазначене рішення суду, 04.11.2019 департаментом архітектури та містобудування Черкаської міської ради видано відповідний наказ про затвердження містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки біля перехрестя вулиць Лісова просіка та Можайського.
Наказом департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради 12.05.2021 були внесені зміни до попереднього наказу департаменту архітектури та містобудування від 04.11.2019 та максимально допустимий відсоток забудови змінено із 7% до 20%.

Перед початком проведення підготовчих робіт, 23.06.2022 уповноваженою комісією Черкаської міської ради здійснено технічне обстеження зелених насаджень, що поблизу перехрестя вулиць Лісова просіка та Можайського в м. Черкаси, і нараховано 262 дерева, що, своєю чергою, відповідно Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 №1045, стало підставою для видалення зелених насаджень.

У межах кримінального провадження проведено огляд земельної ділянки, зафіксовано видалення та здійснено заміри видалених зелених насаджень.

На цей час слідчий за погодженням прокурора звернувся до суду із клопотанням про накладення арешту та заборону вчиняти будь-які дії, спрямовані на забудову земельної ділянки, розташованої за адресою: пров. Олега Кошового, 35, м. Черкаси. Досудове розслідування триває.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Я мав право рубати дерева”: реакція підрядника, який вирізав ліс у Черкасах

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Виявляється :

в Черкасах є прокуратура….Ну,раз в рік і палиця стріляє.

Вгору