Прокуратура відсудила у сільгосптовариства з Тальнівщини землю зі стародавнім поселенням

05 серпня 2023, 11:17

Верховним Судом поставлено остаточну крапку та залишено у користуванні держави 10 гектарів земель історико-культурного призначення на Тальнівщині.

Прокурорами Черкаської обласної прокуратури було здійснено вступ за позовом сільгосптовариства до Тальнівської міської ради про визнання права постійного користування на земельну ділянку в адміністративних межах Майданецької сільської ради, на якій розташована пам’ятка археології – поселення Черняхівської культури ІІ-ІV століття нової ери.

Землі вказаної категорії є особливо цінними через своє історико-культурне призначення, її належним розпорядником є Черкаська обласна державна адміністрація.

Прокурор у суді довів про неможливість перебування цієї землі в постійному користуванні сільгосптовариства, з чим погодився місцевий та апеляційний господарські суди.

Справу переглядав Верховний Суд України та залишив судові рішення попередніх інстанцій без змін. Майже 10 гектарів земель історико-культурного призначення мають використовуватись відповідно до закону.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору