Прокуратура перевіряє факти побиття “беркутівцями” журналістів під час штурмів у Черкасах

10 лютого 2014, 16:55

Вже протягом двох тижнів прокуратура області перевіряє факти побиття місцевих та закордонних журналістів, які постраждали від дій працівників спецпідрозділу "Беркут",  виконуючи свої професійні обов'язки, під час штурмів облдержадміністрації.

Нагадаємо, 23 та 27 січня під час штурмів обласної державної адміністрації представники черкаських, всеукраїнських та польських ЗМІ зазнали тілесних ушкоджень від представників спецпідрозділу "Беркут".

- У нас є інформація, що під час штурму ОДА постраждало шість журналістів (два представники польських ЗМІ та четверо - українських). За цими фактами наразі проводиться перевірка, - повідомив прокурор області Геннадій Дем'яненко.

Також він зазначив, що наразі не відкрито жодного кримінального провадження по факту перевищення службових повноважень представниками правоохоронних органів під час цих подій у місті. До прокуратури не надійшло жодної заяви від громадян, яких побили працівники міліції.

- Коли до нас надійде заява від громадянина, що його побив працівник міліції, ми будемо реєструвати кримінальне провадження та розслідувати його. Наразі таких заяв ми не маємо, - наголосив прокурор.

Нагадаємо, звернення з вимогою «Не бийте нас, ми журналісти!» передали представники черкаських ЗМІ керівництву обласного управління міліції.

У ньому, зокрема, наводяться факти жорстокого побиття журналістів представниками правоохоронних органів під час масових акцій, які відбувалися останніми днями в Черкасах.

Під час штурму Черкаської облдержадміністрації 27 січня бійці спецпідрозділу “Беркут” побили кореспондента телеканалу “Інтер” Станіслава Кухарчука і намагалися перешкодити виїхати машині “5 каналу”.

Також розбили камеру оператору ТРК “ВІККА” Сергію Єфімову – він саме намагався допомогти побитому журналісту “Інтера” і ще постраждали двоє журналістів польського телеканалу "Белсат".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору