Черкаські журналісти зібрали десятки підписів під вимогою до міліції припинити насилля

29 січня 2014, 14:00

Звернення з вимогою «Не бийте нас, ми журналісти!» передали представники черкаських ЗМІ керівництву обласного управління міліції.

У ньому, зокрема, наводяться факти жорстокого побиття журналістів представниками правоохоронних органів під час масових акцій, які відбувалися останніми днями в Черкасах. Журналісти вимагають припинити насильство по відношенню до колег та покарати винних у цих інцидентах. Ініціювала передачу звернення 28 січня Черкаська обласна організація Національної спілки журналістів. Свої підписи під ним поставили 78 працівників ЗМІ, зокрема, ОДТРК «Рось», ТРК «Вікка», газет «Вечірні Черкаси», «Черкаський край», «Акцент», «Нова Молодь Черкащини», інформаційного агентства «Прочерк», власкори національних медіа та інші.

Із журналістами, які принесли заяву, зустрівся начальник управління громадської безпеки УМВС України в Черкаській області Володимир Іващенко. Відповідальний секретар обласної організації НСЖУ Василь Трохименко озвучив позицію Спілки, яка обурена насильством щодо колег та відсутністю реакції з боку керівництва обласної міліції. На зустрічі були також ті журналісти, які зазнали побиття від «беркутівців», зокрема, Станіслав Кухарчук («Інтер»), Сергій Єфімов («Вікка»). Вони розповіли подробиці інцидентів.

– Журналісти звернули увагу, що захисні жилети «Преса» стали не елементом захисту, а мішенню для «беркутівців», – зазначив Василь Трохименко.

Володимир Іващенко запевнив, що буде проведено належне розслідування цих випадків, а винні будуть покарані. Утім, черкаські журналісти до запевнень міліції ставляться досить скептично.

За словами шеф-редактора «Вікка-новин» Вікторії Курченко, свого часу журналісти вже подавали заяву у прокуратуру, коли їм перешкоджали потрапити на сесію обласної ради правоохоронці та «тітушки». Однак адекватного реагування на це так і не було.

Журналіст газети «Вечірні Черкаси» Тетяна Мартинова кілька разів стикалася в своїй роботі з грубим поводженням представників правоохоронних органів. Після скарги до керівництва міліції на місцевому рівні ситуація поліпшилася. Однак нинішній інцидент з «беркутівцями», що були привезені з інших регіонів для зачистки майдану, журналістку обурив.

– Я ішла туди вже не як журналістка, а як черкащанка і просила зробити висновки, бо ці звірі, які зачищали черкаський майдан, поїдуть, а ми залишимося в одному місті і будемо далі працювати. Володимир Іващенко пообіцяв розібратися, однак цей «Беркут» йому не підпорядковується, тому виникають сумніви, що винні будуть покарані, – зазначає Тетяна.

Голова Черкаської обласної організації Спілки журналістів, перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко переконаний: у будь-якому разі журналістська спільнота не повинна мовчати, якщо трапляються такі інциденти з колегами.

– Ми не маємо силових важелів впливу, але через свою громадянську позицію можемо привернути увагу суспільства до проблеми. Вже двічі журналісти влаштовували пікети під обласним управлінням МВС, а цього разу вирішили зібрати підписи та офіційно передати звернення до головних правоохоронців області. І те, що свої підписи поставили десятки журналістів, свідчить про солідарність у вимозі забезпечити журналістам захист від агресії представників силових структур, – зазначає Сергій Томіленко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору