Прокуратура області серйозно взялася за черкаських ухилянтів від мобілізації

20 липня 2015, 10:19

суд

З моменту оголошення першої хвилі мобілізації у зв’язку з загостренням конфлікту на сході України, правоохоронними органами Черкаської області зареєстровано 47 кримінальних проваджень за фактами ухилення від призову за мобілізацією та 1 - від призову на строкову військову службу.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

До суду скеровано 12 кримінальних проваджень за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України. З них 11 з обвинувальними актами, у тому числі 6 з угодами про визнання винуватості та 1 кримінальне провадження з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України, у зв’язку із зміною обстановки.

Наразі судами області ухвалено 6 обвинувальних вироків по справах вказаної категорії, а 3 обвинувачених звільнено від кримінальної відповідальності, оскільки 2 виявили бажання вступити до лав Збройних сил України, а іншого у зв’язку з передачею його на поруки.

В 11 кримінальних провадженнях, тому числі 1 провадження за ст. 335 КК України (ухилення від призову на строкову військову службу), прийнято рішення про закриття на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв’язку з відсутністю складу злочину в діях військовозобов’язаних осіб.

На даний час у провадженні органів внутрішніх справ перебувають 25 кримінальних проваджень вказаної категорії, з них у 2 провадженнях повідомлено про підозру двом військовозобов’язаним особам. Досудові розслідування тривають та перебувають на постійному контролі органів прокуратури області.

Прокуратура Черкаської області продовжує вживати заходів для повного, всебічного і неупередженого розслідування кримінальних проваджень за фактами ухилення від призову за мобілізацією, а також притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Поділитись

Коментарі

Вгору