Прокуратура Черкаської області ігнорує махінації земельних договорів оренди

21 квітня 2015, 18:26

1

Сільськогосподарське підприємство «Зоря» вже 4 роки використовує орендовані землі в Черкаській області за фіктивним договором, перебуваючи з 2011 року в стані ліквідації, інформує Agronews.ua.

У 2005 році Христинівська районна державна адміністрація передала в оренду 219,4 га земель виробничому кооперативу «Зоря» в адміністративних межах Кузьміногребельскої сільської ради Черкаської області.

Договір був укладений терміном на 10 років, не дивлячись на те, що контракт підписали без розробки проекту цільового призначення. Порушуючи умови договору, в березні 2010 року, СВК «Зоря» передав землі в суборенду якомусь ТОВ «Зоря» до 2015 року.

Однак, згідно з постановою господарського суду Черкаської області саме СВК «Зоря» з 2011 року визнано банкрутом, була відкрита процедура ліквідації. Відповідно, будь-які договори оренди підприємства-банкрута визнаються недійсними.

У грудні 2011 року, ігноруючи чинне законодавство і рішення суду, Черкаська нотаріальна контора у м. Черкаси оновлює орендний договір СВК «Зоря» до листопада 2015 року.

Згідно з новою редакцією документу, в оренду передається цілих три земельні ділянки загальною площею 219,4 га. Фіктивний договір оренди зареєстрований відділом Держкомзему Христинівського району.

Виходить, що і Держкомзем, як і прокуратура Черкаської області, просто ігнорують махінації сільськогосподарського підприємства «Зоря», яке 4-й рік перебуває в процесі ліквідації.

Будучи банкрутом, СВК «Зоря» на сьогоднішній день продовжує користуватися землями, укладеними за фіктивним договором, який безпосередньо порушує Земельний Кодекс та законодавство в цілому.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору