Проектування Апеляційного суду в комплексі з житловим будинком відразу було як якась афера, – Одарич

14 серпня 2015, 17:30

8032342a79df29a86dff8172eb9d5070_L

Так міський голова Черкас прокоментував сьогоднішній черговий раунд закритих переговорів щодо бажання апеляційного суду отримати компенсацію за виконаний державним коштом ремонт свого колишнього приміщення, що належить місту, пише Вечірка.

Історію з будівлею для Апеляційного суду Сергій Одарич називає «давньою й заплутаною». Так, 2005 року, в лютому місяці міська рада передала приміщення колишнього дитсадка на вул. Гоголя, 300 у державну власність для потреб Апеляційного суду Черкаської області. Через чотири місяці – в червні 2005 року міська рада змінила рішення й сказала, що передає її в оперативне управління на баланс, але без зміни власника, тобто будівля лишилась у комунальній власності міста. Пізніше, за словами міського голови, «робились якісь проекти, державний бюджет витратив близько 5 млн грн. (на той час - 1 млн доларів) на проведення якихось робіт із реконструкції, аби з дитсадка зробити адмінприміщення суду».

Ці роботи лишились незавершеними і сьогодні потреба в них відпала, тому що апеляційний суд отримав приміщення готелю Росава і його суду цілком достатньо.

Тому сьогодні виникає питання, що робити з тим приміщенням і хто має відшкодовувати державі 5 млн грн., які були витрачені на часткову реконструкцію, заміну вікон, перенос перестінків і в цьому проблема. Однозначно, на думку Сергія Одарича, «є грубі порушення при проектуванні, адже суд запроектований у комплексі з житловим будинком, а суди не можуть розміщуватися в комплексі з житлом, тому що суди - це режимні об’єкти, туди привозять затриманих, убивць, ґвалтівників і так далі, тому мають бути мінімальні заходи безпеки, мають бути окремі будівлі з проїздами, з режимною територією».

- Тому проектування адмінсуду в комплексі з житловим будинком відразу було запрограмоване як якась афера. У зв’язку з цим порушена кримінальна справа, яка розслідується Генпрокуратурою. Є питання: яким чином робився цей проект, яким чином фінансувалися роботи і чому держава профінансувала роботи, які апріорі не могли бути в подальшому використані. Але сьогодні стоїть питання, що робити далі з цим об’єктом. Про це сиділи радилися, - повідомив Сергій Одарич.

Розглядають кілька варіантів розвитку подій. Юристи над цим працюють.

- Так, зупинилися на варіанті, що забудовник - компанія «Добробуд», поверне кошти, які отримала від суду за ті роботи й матеріли, які використовували, а суд відповідно поверне їм ці матеріали й роботи, які виконувались на цьому об’єкті у 2004-2007 роках. Забудовник зацікавлений і місто готове продати йому той об’єкт, який є сьогодні в комунальній власності міста для того, щоб можна було завершити будівництво і житлового будинку, і цієї вбудовано-прибудованої частини, - зазначив мер Черкас.

Суд вважав, що це державна власність, і два місяці тому суд з’ясував, що це власність громади міста.

– Будівля на балансі суду, але у власності громади міста. Це при тому, що суд до останнього вважав своєю власністю. Тобто внутрішнє розслідування виявило, що колишній працівник суду отримав рішення ради про те, що будівля лишається у власності міста, він розписався в міській раді, що він його отримав, а в суді цей документ не зареєстрований, - пояснив Сергій Одарич.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору