Продали більше, ніж минулоріч: черкащани активно купують дрова у лісгоспах та інтернет-магазині

09 грудня 2022, 15:44

За 11 місяців лісгоспи Черкащини продали дров більше, ніж за такий же період минулого року. Водночас зараз фіксується спад попиту. Ціни на паливну сировину майже не змінилися.

Найчастіше люди замовляють твердолистяні породи дерева, розповідають для Про все у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

"За 11 місяців 2022 року державними лісогосподарськими підприємствами Черкащини реалізовано  216,8 тис. кубометрів дров непромислового використання, основними споживачами яких є населення, соцсфера, ЗСУ. За цей же період минулого року було реалізовано 202,1тисяч кубометрів дров. Загалом цьогоріч попит зріс, проте вже у листопаді-грудні ми фіксуємо спад попиту. Інформаційну кампанію із закупівлі дров ми розпочали ще з початку літа, щоб громадяни, ОТГ, соцсфера підготувалися заздалегідь й не створювали ажіотажу напередодні опалювального сезону. Нам це у повній мірі вдалося. Оптимальними вважаються дрова тривалого горіння – це твердолистяні породи, такі як дуб, граб, ясен, клен. Ціна таких дров вища, вони користуються найбільшим попитом. Сосна, ялина, вільха, осика, липа, тополя мають нижчу теплотворну здатність. Для порівняння – понад 80% реалізованих держлісгоспами дров – це твердолистяні породи», - пояснюють фахівці.

Чигиринський та Звенигородський лісгоспи є лідерами з продажу дров. Також люди користуються сервісом "ДроваЄ".

"Цьогоріч найбільше реалізували деревини дров’яної непромислового використання  населенню Чигиринський  держлісгосп  - 56,8 тисяч кубометрів та Звенигородський держлісгосп - 56,3 тисяч кубометрів, - говорять лісівники. - Ці підприємства мають найбільші об’єми заготівлі дров твердолистяних порід, що мають високий попит. Інтернет-магазин "ДроваЄ" розпочав роботу 15 жовтня. З того часу дрова "онлайн" у держлісгоспах Черкащини придбали 55 покупців, 24 замовлення знаходяться на стадії виконання.  Бувають випадки скасування замовлень покупцями через неврахування кілометражу та вартості доставки дров".

Попри збільшення кількості замовлень, дров у лісових господарств ще вистачає. Ціни на них майже не змінювалися.

"У держлісгоспах створений достатній запас деревини, - запевняють на підприємстві. - Першочергово держлісгоспи резервують дрова для забезпечення потреб місцевого населення, жителів прифронтових областей, соцсфери, для обороноздатності країни, ЗСУ. Для потреб ЗСУ та обороноздатності держлісгоспами Черкащини передано 6564 кубометрів деревини та пиломатеріалів. Відправлено 2 тис. кубометрів дров до прифронтової Донеччини. Активно підтримують лісівники Черкащини Херсонщину – вже передано 60 кубометрів дров`яної деревини та 27 кубометрів дров колотих для однієї з громад. Поняття "нереалізовані дрова" немає як такого, адже якщо падає попит на дров’яну деревину серед населення, соцсфери, то виставляємо дрова на аукціони з продажу необробленої деревини для юридичних осіб. Водночас ціни на дрова з літа практично не змінилися: твердолистяні породи коштують від 852 до 1002 гривень за кубометр, на хвойні та м`яколистяні породи – від 600 до 882 гривень за кубометр".

Процедура замовлення дров залишилася незмінною: потрібно написати заяву у найближчому лісгоспі чи лісництві, отримати та оплатити рахунок і повідомити про це представника лісництва.

Лісівники нагадують, що в кожному районі є координатори продажу, з якими можна проконсультуватися телефоном. Інший варіант - замовлення через інтернет-магазин "ДроваЄ".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору