Ціни не ростимуть, але це не точно: в лісгоспах Черкащини люди почали активно купувати дрова

13 липня 2022, 09:57

Через невтішні прогнози на холодну через війну зиму черкащани почали активно купувати дрова. Вже зараз замовлень більше, ніж було в цей же період минулого року. Водночас ціни на деревину зараз теж дещо вищі.

"Твердолистяні породи нині коштують від 880 до 980 гривень за кубометр, на хвойні та м`яколистяні породи - від 630 до 800 гривень, - розповідає для "Про все" заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Верес. - Минулого року ціни на дрова складали: на твердолистяні породи близько 700 гривень за кубометр, на хвойні та м'яколистяні породи близько 500 гривень. Найчастіше населення купує дрова твердолистяних порід для опалення. Так, наприклад, минулого року держлісгоспи реалізували майже 217 тисяч кубометрів дров непромислового використання, з них 75% - дрова твердолистяних порід".  

В обласному лісгоспі не прогнозують здорожчання вартості дров на початку опалювального сезону. Водночас і не відкидають такої можливості.

"Ми не прогнозуємо подорожчання дров ближче до опалювального сезону, - пояснює Верес. -  Проте варто враховувати, що на формування ціни впливає багато факторів, серед яких, наприклад, вартість енергоресурсів, витратних матеріалів для забезпечення виробничих процесів та інше. Наразі ми фіксуємо ріст попиту на дрова. Якщо минулого року за перше півріччя держлісгоспи реалізували 84 тисяч кубометрів дров, то за цей же період цьогоріч продали на 3200 кубометрів більше, тобто 87,2 тисяч кубометрів.

Покупці можуть самостійно забрати дрова.

"Покупець може самостійно організовувати навантаження та доставку дров, - говорить лісівник. Загалом же дрова відпускаються за затвердженими діючими цінами по підприємствам - ціна одного кубометра, без вартості навантаження та автоперевезення, встановлюється залежно від групи дров: твердолистяні, хвойні, м`яколистяні".

Єдиного варіанту, як максимально ефективно обігріти житло, лісівники не мають.

"Все залежить від обладнання, яке призначене для спалювання дров, та системи опалення, - каже фахівець. - Крім того, важливими є й ряд інших факторів, наприклад, – стан будівлі, що опалюється, наявність утеплення, вологість та температура повітря надворі. Кількість використаних дров, в залежності від сукупності зазначених факторів, може різнитися в рази. Найкращу тепловіддачу мають  твердолистяні породи – дуб, граб, ясен, клен. Сосна, ялина, вільха, осика, липа і тополя мають нижчу теплотворну здатність".

Віталій Верес радить не затягувати із придбанням дров.

"Станом на сьогодні на залишках держлісгоспів є понад 2,5 тисяч кубометрів дров непромислового використання і заготівля триває щоденно, - говорить Верес. - У разі значного збільшення попиту на дрова можливо, згідно діючого законодавства, збільшити ліміти на заготівлю деревини. Тому ми вже сьогодні на всіх рівнях звертаємося до населення, щоб не відкладали питання купівлі дров до зими і не створювали ажіотажу напередодні опалювального сезону".

Нагадаємо, лісівники Черкащини розповіли, за якою процедурою можна замовити дрова. Також опублікували номери телефонів районних лісових господарств.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору