Про стан та розмір субсидії черкащани тепер можуть дізнаватися онлайн

27 серпня 2018, 09:56

Щоб дізнатися призначено чи не призначено вам субсидію тепер не потрібно телефонувати в управління соціального захисту населення. Міністерство соціальної політики України відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій, інформує прес-служба Черкаської ОДА

На спеціально створеному сайті потрібно ввести свою поштову адресу і дізнатися, чи призначено їм субсидію та який її розмір за опалювальний й неопалювальний сезони.

Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій створений Урядом в Україні вперше в історії української незалежності. Він дає змогу ефективно контролювати кожну гривню, виділену з державного бюджету на допомогу населенню у сплаті комунальних послуг, підвищити адресність допомоги й покращити ефективність програми житлових субсидій.

Процес призначення житлових субсидій на новий рік, який проводився органами соціального захисту населення у травні 2018 року, дозволив автоматом уже перепризначити допомогу 2,6 мільйонам українських сімей. Решті субсидіантів потрібно було повторно звернутися із заявою і декларацією про доходи. Але громадяни не спішать подавати документи.

- Субсидії теж мають сезонність, тому не дивно, що на не опалювальний період різко зменшується кількість домогосподарств, яким потрібна допомога у сплаті житлово-комунальних послуг. Послуга опалення ж відсутня. Однак якщо порівнювати літо минулого і цього року, то динаміка з призначенням житлових субсидій приблизно така ж. Жвавішим процес стає з наближенням жовтня, тоді управління соціального захисту населення в тиждень опрацьовують понад 100 тисяч заяв, – каже Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

І рекомендує громадянам, які потребують допомоги, не чекати осінніх черг і подавати документи на субсидію вже зараз, навіть якщо на літо субсидія просто не виходить.

- Управління соцзахисту розгляне документи, призначить субсидію, а її розмір на опалювальний сезон розрахує автоматично, без повторного звернення, у жовтні 2018 року, – зазначає Міністр соціальної політики.

Сім’ям, для отримання урядової знижки на сплату комунальних послуг, достатньо подати лише Заяву та Декларацію про доходи, в якій потрібно вказувати тільки види доходів, а не їх розміри. Тобто людині потрібно внести до переліку, які саме види доходів – пенсію, зарплату, соціальну допомогу, стипендію – отримує він і члени його сім’ї, а також організацію, де виплачують ці кошти – Пенсійний фонд, назва вузу або підприємства.

Сам розмір виплат соціальні служби беруть з баз даних – як власної, якщо це стосується соціальних виплат, так і фіскальної служби, Пенсійного фонду, вузів, училищ тощо.

Жодних додаткових паперів, що стосуються складу сім’ї, обсягу і вартості житлово-комунальних послуг, в загальному випадку, людям теж не потрібно додавати чи доносити.

Відомості, необхідні для призначення субсидії, надходять управлінням соціального захисту безпосередньо від організацій, які надають послуги. Наприклад, про склад зареєстрованих осіб, площі квартири, розмірі квартплати – від ЖЕКів або інших уповноважених органів місцевого самоврядування; про вартість електроенергії – від обленерго, газу – від облгазів, опалення – підприємств теплокомуненерго.

Коментарі

валентина сказав:

дізнатися розмір субсидії на 2018 рік

Матвеенко Наталия Миколаївна сказав:

Чи є субсидія

Дужко Алла Валентинівна сказав:

28 вересня 2018 р. я принесла і здала документи на отримання субсидії на опалювальний сезон 2018-2019 р. , але мені інспектор повідомила, що ці документи не підійдуть для подачі субсидії на опалювальний сезон. І запропонувала мені по новій оформлювати документи і пртиносити їх після 1-го жовтня. Що я і зробила, але мені прийшлось простояти в черзі більше двох годин. То в вашому дописі написано, що документи можна подавати в любий час, щоб не було черг, а на місцях наші можновладці вирішують по свое му. Уже пройшло більше місяця після того, як я подала документи, а відповіді так і не отримала

Юрій сказав:

Дивно, але на подані документи про призначення субсидії ось уже більше двох місяців немає відповіді, відсутні будь які повідомлення !!! А сьогодні вже 26.12.18р. АІ в квитанціях про сплату – відсутня субсидія. То що це таке в Черкасах?!!!

Валентин сказав:

8044

В минулому опалювальному сезоні я був із субсидією,у вересні син одруживсяі вирішили родинно приписати невістку,подав,як годиться документи на трьох прописани х сказав:

В минулому опалювальному сезоні я був із субсидією,у вересні син одруживсяі вирішили родинно приписати невістку,подав,як годиться, документи на трьох прописаних осіб.Субсидію не отримав за причиною,що остання надається на опалювальну площу 65 кв.м,а моя площа дорівнює 61.8.То що в минулому сезоні були інші умови???

Лидия сказав:

дізнатися розмір субсидії на 2018 рік

людмила сказав:

моя супсидія

людмила сказав:

розмір субсидії

Тетяна сказав:

Так гарно написали, наче має бути все так просто, а дізнатися наявність субсидії за адресою неможливо, бо мій номер будинку просто неможливо ввести – пишу номер а мені пишуть “введіть номер”.

[email protected] сказав:

Чи взагалі є в мене субсидії?

Олександр сказав:

Дужко Алла Валентинівна
У мене така ж ситуація,тіки ще сказали що можете не йти ,очікуйте дзвінка..чекав на дзвінок по грудень місяць..сказали донести деякі документи але жовтень-грудень ніхто не компенсує

Прокопенко Олена Сергіївна сказав:

Який розмір субсидії

Володимир сказав:

– Але громадяни не спішать подавати документи. А ви знаэте, що громадяни не знають куди подавати ті документи. А якщо документи за станом здоровя неможна подати ?

Вгору