Прикраси на шию: які бувають і як підібрати свою?

22 листопада 2021, 13:55

Підкреслити витонченість жіночої шиї й сексуальність зони декольте допоможуть довершені ювелірні прикраси. Так, можна купити намисто або кольє, чокер або медальйон. Кожна з цих прикрас має свої особливості й правила поєднання з різними стилями одягу. 

Основні різновиди ювелірних прикрас на шию

Всі ювелірні прикраси відрізняються за довжиною, типом плетіння, наявністю додаткової інкрустації. Лише правильно підібрані прикраси на шию дозволять створити цілісний і стильний образ. Загалом виділяють 5 типів ювелірних прикрас на шию:

- Намисто;

- Кольє;

- Ланцюжок;

- Медальйон;

- Чокер.

Намисто: що в ньому особливого?

Намисто вважається одним з найпопулярніших різновидів ювелірних прикрас саме в Україні. Споконвіку така коштовна річ вважалася символом достатку, жіночності й природної краси. Намисто являє собою тонку основу, на яку послідовно нанизуються намистини різного розміру й форми.

Кольє: предмет королівської розкоші?

Кольє — збірне поняття, яке об’єднує близько 10-ти різновидів аксесуарів на шию. Така прикраса, як правило, має довжину до 30 сантиметрів. Під збірною назвою “кольє” може ховатися:

- Золотий або срібний ланцюжок з масивним кулоном;

- Плетена ювелірна прикраса, інкрустована дорогоцінним камінням або різноколірними кристалами;

- Нитка з культивованих прісноводних перлин.

Кольє характеризується яскраво вираженою центральною частиною, яка зазвичай вдвічі перевищує розмір інших складових прикраси.

Класичний ланцюжок і його основні різновиди

Зазвичай золотий або срібний ланцюжок поєднують з різноманітними тематичними кулонами, підвісками. Таку ювелірну прикрасу можна носити як самостійний елемент образу або ж доповнювати сережками, каблучками, браслетами. Стилісти виокремлюють кілька різновидів таких прикрас на шию:

- Принцеса. Довгий варіант ланцюжка з одним центральним кулоном або підвіскою. Гармонійно доповнює одяг з V-подібним вирізом. 

- Матіне. Прикраса на шию, довжина якої сягає 50-55 см. Його вперше почали використовувати у Франції, аби зробити виважений акцент на сексуальності жіночого бюсту.

- Опера. Найдовший варіант аксесуарів на шию (до 75 см). Навіть його назва говорить про те, що таку коштовну річ варто залишити для особливого випадку.

Різновидом ланцюжків на шию можна вважати медальйон. Зазвичай такий декоративний елемент несе певний прихований сенс. Часто масивний центральний елемент ювелірної прикраси нанизують на силіконову або шкіряну основу.

Чокер: рішучий виклик жіночності?

Чокер вперше з’явився в 90-х роках минулого століття. Його довжина в середньому становить від 36 до 41 см. Так прикраса повинна вільно облягати витончену жіночу шию. Чокер прекрасно вписується у вишукані вечірні образи, а також гармонійно доповнює одяг з відкритими плечима. 

Відповідно, кожна модниця може обрати варіант прикраси на шию, яка найкраще підходить її стилю одягу, настрою й особистим уподобанням!

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору