“Правий сектор” цікавився, звідки у Леги 5 будинків

08 квітня 2014, 17:10

Колишній ректор Черкаського державного технологічного університету Юрій Лега розповів представникам Громадського люстраційного комітету, чи справді він є власником п'яти будинків.

Люстраційному комітету при ЧДТУ з неофіційних джерел стало відомо, що екс-ректор вузу Юрій Лега є власником п'яти будинків. Перевірити таку інформацію представники комітету наразі не мають змоги, оскільки в Україні досі не ухвалений закон "Про люстрацію".

- Ми не маємо права подавати офіційні запити до державних установ, які б могли підтвердити чи спростувати цю інформацію, тому звернулися з цим запитанням до самого Леги, - розповів представник "Правого сектору" в Громадському люстраційному комітеті Святослав Запорожець. 

За його словами, колишній ректор повідомив, що перший будинок належить його першій дружині, другий - другій дружині, третій у нього забрали, четвертий - його власний, а п'ятого взагалі не існує.

-  Із неофіційних джерел є інформація, що людина собі ще 7 і 8 будинки буде будувати, посилаючись на те, що вони належать братам, сестрам, кумам і сватам, - зазначив Святослав Запорожець.

Коментарі

Вася сказав:

Смотрю Качала деятельность развернула.

Про люстрацію, спробу четвертий раз «увійти в ту саму річку» або не «единожды солгавший, кто тебе поверит?!»

Нещодавно на сайті ЧДТУ з’явилось повідомлення, що в.о. ректора призначена Качала Тамара Миколаївна. Про те, що повноваження ректора Леги Ю.Г., який займав цю посаду більше 15 років, припинені, колектив університету дізнався 20 березня 2014р. Обговорюючи цю подію, не зовсім володіючи інформацією про обставини звільнення Леги Ю.Г., деякі мої колишні колеги вважають це звільнення наслідком люстрації. По університету та й по місту ходять чутки про те, що ніби-то в ЧДТУ прийшли хлопці з Правого сектора і вказали ректору на двері. Хто і коли приходив до Леги Ю.Г. напередодні його звільнення, і чи приходив взагалі, то питання інше. Але юридично, припинення повноважень Леги Ю.Г. зумовлені банальною обставиною – закінченням строку дії його трудового договору( контракту).
Правда підстави для люстрації ректора ЧДТУ дійсно існували і прізвище Леги Ю.Г. було включене в оприлюднений ще в лютому 2014р. люстраційний список, адже той факт, що ректор ЧДТУ Лега Ю.Г. свій статус депутата обласної ради набув саме по партійному списку Партії Регіонів, у якій був не просто рядовим її членом, а займав посаду заступника голови обласної організації з питань ідеологічно-пропагандистської та політичної роботи, є загальновідомим. Проте, як виявляється наразі, формально, ректор ЧДТУ Лега Юрій Григорович, який вірою і правдою служив режиму Януковича та його намісника на Черкащині – С.Б. Тулуба, під звільнення по люстрації не попав та ще й розпочав активну агітацію в колективі за своє «четверте пришестя» на посаду ректора.
Змушений звільнити кабінет ректора, Лега Ю.Г., звичайно, університету не покинув, а просто піднявся з першого на третій поверх того ж першого корпусу та зайняв крісло у кабінеті завідувача кафедрою радіотехніки. Навіть змінювати табличку з іменем зав. кафедрою не прийшлось, бо всі ці роки Лега Ю.Г. одночасно з обов’язками ректора «виконував обов’язки» завідувача кафедрою радіотехніки ( те що фактично всю роботу виконував доцент Палагін В.В. значення не має, бо в ЧДТУ вже давно склалась така практика: головне не хто працює, а хто посаду займає). Правда «прийшлось» Юрію Григоровичу, повернувшись на рідну кафедру в якості завідуючого і де-юре і де-факто, відібрати у колег по кафедрі «по шматочку хліба», тобто години навчального навантаження, а саме по 0,1 ставки заробітної плати, бо не міг же професор Лега Ю.Г. до початку нового навчального року ( тобто до вересня 2014р.) прожити «на копійки» у вигляді 0,5 ставки професора (всього якісь там 3-4 тис. гривень на місяць). До речі, саме таку суму він отримував кожного місяця всі роки за часів ректорства , як доплату до посадового окладу ректора, за «навчальну діяльність» в якості професора кафедри радіотехніки, хоча останню свою лекцію професор Лега Ю.Г. читав мабуть років з 20 тому!!!
Будучи ректором ЧДТУ, Юрій Григорович Лега встигав не тільки «сіяти розумне, добре та вічне » студентам , а і плідно займався наукою , про що свідчить його наукова біографія, одна з останніх версій якої, що була оприлюднена у 2013 р. зазначає: «…Як вчений Юрій Григорович Лега ….має понад 350 наукових праць, з них – понад 50 патентів на винаходи, 50 монографій, навчальних посібників і книг….» (Международный деловой журнал «Инвест-Украина» ). І хоч Юрій Григорович є доктором технічних наук , проте коло його наукових інтересів сягає набагато далі «… розробки принципів передачі інформації з використанням шумових сигналів, а також елементів і пристроїв обчислювальної техніки ..» . Значна частина «його наукових розробок » останніх 5 років стосується також «…дослідження соціальних об’єктів, екологічних та економічних аспектів вітчизняної економіки…» , і звичайно ж, «проблем розбудови вищої освіти України». Ось для прикладу тільки деякі з них:
– Лега Ю.Г., Деткин В.Г. Теория комфорта: менеджмент и методы управления: монография. – К.: Наукова думка, 2011. – 726 с.
– Стратегічні засади ціноутворення в агропромисловому комплексі економіки України: [монографія] / Ю.Г. Лега, В.М. Яценко, А.М. Шевченко, О.В. Яценко та ін. ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Черкас. держ. технол. ун-т. – Черкаси: ЧДТУ, 2012. – 259 с.
– Лега Ю. Г., Прокопенко Т. О. Інформаційні технології в проектно-орієнтованій діяльності підприємств в класі організаційно-технічних систем// Вісник Черкаського державного технологічного університету. – 2012. – № 4. – С. 60-64.
– Лега Ю.Г., Мельник В.В., Васильченко Л.С.Економіко-математична модель управління господарською діяльністю підприємств сезонного виробництва // Вісник Черкаського державного технологічного університету. – 2012.
– Бушуев С.Д., Лега Ю.Г., Златкин А.А.Философское обоснование метода системного исследования сложных процессов // Вісник Черкаського державного технологічного університету. – 2010. – № 3. – С. 141–145. –
– Качала Т. М. Територіально-функціональна організація соціального комплексу регіону (на прикладі житлово-комунального господарства). Монографія / Т. М. Качала, Ю. Г. Лега, Н. Ю. Лега, Я. А. Суха, Ю. В. Ткаченко; за заг. ред. д.е.н., проф. Т. М. Качали; Міністерство освіти і науки України, Черкаський державний технологічний університет. – Черкаси: ЧДТУ, 2010. – 335 с.
– Модели развития инфраструктуры инновационной деятельности современного университета. Монография / Ю. Г. Лега, М. А. Хвесик, В. С. Пономаренко и др.; Под общ. ред. проф. Т. Н. Качалы. – Черкассы: Издатель Чабаненко Ю. А., 2008. – 604 с.

Варто згадати про ще одне важливе наукове досягнення професора Леги Ю.Г.: розроблені ним у співавторстві із Чечетовою Наталією Федорівною (дружиною одіозного партійного діяча та відомого депутата-регіонала Михайла Чечетова) « Наукові засади реформування і розвитку житлово-комунального господарства» у 2011р. за поданням Донецького інституту управління , були номіновані на Державну премію України в галузі науки і техніки.
І як тільки часу та сил у Юрія Григоровича на все це вистачало?! : і університетом керувати, і наукою займатись, і в закордонні тижневі відрядження ( Китай, Німеччина, Іспанія, Португалія, Польща, Болгарія та інші ) щонайменше 3-5 разів у рік з’їздити, і обов’язки голови Спеціалізованої вченої ради по захисту дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (функціонує в ЧДТУ з 2002р.) виконувати, і брати участь у засіданнях Спеціалізованої вченої ради по захисту дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора ( до 2013р. – кандидата) економічних наук , до складу якої він входить , не зважаючи на те, що не має навіть базової економічної освіти.
Цікаво, чи має хоч один із вчених із світовим іменем таку широку сферу наукових інтересів, як доктор технічних наук з провінційного українського містечка Лега Ю.Г.? Це ж яким талантом треба володіти, щоб за десять років створити більше 300 наукових праць у таких різних спектрах наукових досліджень: від розробки та дослідження телекомунікаційних систем з шумовими сигналами до методології організації житлово-комунального господарства і, навіть, стратегічних засад ціноутворення в агропромисловому комплексі економіки України?!
І чому до цього часу Лезі Ю.Г. не дали якоїсь всесвітньої премії ?!
На жаль, а може навпаки – на превелику радість, не існує ще такої номінації як «самий – самий по вписанню свого прізвища у чужу наукову розробку». Та й назва цього явища світу відома під ганебним словом «плагіат». Тільки от навряд чи хтось наважиться відкрито звинуватити Легу Ю.Г. у плагіаті, адже так звані «співавтори» , а фактично творці наукових робіт , у яких стоїть прізвище Леги Ю.Г., добровільно, а часто і за власної ініціативи, вписували Юрія Григоровича у співавтори. Хтось це робив задля того щоб отримати посаду, а хтось щоб її не втратити (продовжити контракт), хтось вважав за честь поставити своє прізвище поряд із іменем науковця з такими регаліями як «доктор», «професор», «академік», а хтось просто був поставлений перед вибором : або робота побачить світ , або …
Так, що жодних формальних підстав для недопущення Леги Ю.Г. до участі у конкурсі на посаду ректора ЧДТУ, який вже оголошено, на даний час не існує, бо має він і відповідне наукове звання, і необхідний стаж науково-педагогічної роботи. То ж залишилось тільки отримати підтримку колективу ЧДТУ. От для цього Лега Ю.Г. і розпочав нещодавно особисту агітаційну роботу, до якої активно залучився так званий «бабком» .
«Бабкомом» в ЧДТУ називають жіноче оточення Леги Ю.Г. до якого ввійшли найвідданіші йому та найактивніші жінки університету. Серед них : д.ф.н. Бойко Анжела Іванівна – до недавнього часу голова профкому ЧДТУ, яка вміло поєднувала названу посаду з посадою професора кафедри філософії та начальника обласного штабу Партії Регіонів під час виборчої кампанії до Верховної ради у 2012р., а влітку 2013р. навіть проходила стажування на посаду керівника відділу регіональної політики облдержадміністрації ( зайняти названу посаду серед челяді губернатора Тулуба просто не встигла); Білик Людмила Іванівна – декан Лінгвістичного факультету, яка відзначилась тим, що у 2004р., займаючи посаду помічника ректора з виховної роботи, власноруч зривала помаранчеві стрічки із студентів та викладачів університету, за що і була переведена з цієї посади на створену особисто для неї кафедру загальної екології, а згодом, не залишаючи посади завкафедрою загальної екології на Будівельному факультеті, була одночасно призначена деканом Лінгвістичного факультету, не володіючи при цьому жодною іноземною мовою, крім російської. Так і досі «сидить на двох стільцях» ; Кунченко – Харченко Валентина Іванівна – зав.кафедрою суспільних дисциплін і права, яка маючи науковий ступінь кандидата історичних наук, презентує себе на сайті ЧДТУ професором , академіком Української технологічної академії (УТА), умисно замовчуючи, що гучна назва «Українська технологічна академія » не має жодного відношення до державних наукових установ, бо є звичайною громадською організацією, яка була створена у 1992р. науковцями, інженерами та економістами з метою співпраці в галузі новітніх технологічних розробок . До речі, таке ж як і Валентині Іванівні звання – академік УТА, було присвоєно Віктору Федоровичу Януковичу ( Протокол №1 від 27.02.1997р.). Крім цього, презентуючи себе на сайті ЧДТУ, як доктора юридичних наук ( станом на квітень 2014р.), Кунченко – Харченко В. І . просто «забула » оприлюднити інформацію про те Хто, Коли і ЗА ЯКІ наукові здобутки їй «присвоїв» цей науковий ступінь. До того ж «злі язики» в ЧДТУ вже давно поговорюють, що кафедра суспільних дисциплін і права була створена особисто для Валентини Іванівни на її вимогу в знак «вдячності» Леги Ю.Г. за ту допомогу у написанні та захисті докторської дисертації , яку він отримав , у свій час, від нині покійного її чоловіка – талановитого і відомого вченого Кунченка Юрія Петровича ( читай «за мовчання про плагіат»).
А те, що Лега Ю.Г. не змирився із втратою ректорського крісла і претендує на перемогу в оголошеному конкурсі ( був оголошений МОН 24 березня 2014р.) не викликає на даний час жодного сумніву! Нинішні його «вояжі» по корпусах і кафедрах університету дали Юрію Григоровичу «велике прозріння» щодо рівня технічного забезпечення навчального процесу у «флагмані освіти і науки Черкащини », на керівних посадах першого рівня якого він перебував майже два десятилітня. Не знаю, які думки навіяли на Легу Ю.Г. технічні лабораторії другого та четвертого корпусів, у яких стоїть обладнання ( станки і прилади) а-ля 72 року випуску , придатне хіба, що для музею техніки радянського періоду, не знаю, також , які враження на нього справили лекційні аудиторії ( по типу амфітеатру на 150 студентів) , що знаходяться у другому і четвертому корпусах університету, де крім дошки і крейди в розпорядженні викладача є тільки хороша акустика та половина працюючих лампочок під стелею висотою більше 10 метрів ( про мікрофон і мультимедійні засоби викладачі продовжують мріяти як і 20 років тому), але сьогоднішні обіцянки колишнього ректора вирішити негайно після повернення на посаду питання оновлення технічного обладнання та здійснити комп’ютеризацію навчального процесу, викликають у більшості викладачів та співробітників кафедр тільки гірку посмішку та німе запитання: « А куди ж Ви, Юрію Григоровичу, дивились до цього всі 15 років?! ».
Цікаво, за які гроші Лега Ю.Г., знову ставши ректором, збираєтесь здійснити оновлення матеріальної бази університету? Може знову «запропонує» деканатам скласти списки благонадійних студентів для виплати їм додаткової стипендії за рахунок економії стипендіального фонду з умовою 50% її повернення у вигляді благодійницького внеску, як зробили це у грудні 2013р., мотивуючи збирання коштів потребою ремонту туалетів та необхідністю спорудження пандусу для колясочників у першому корпусі? Гроші, як мені відомо, із студентів таки зібрали ще в січні 2014р. То може вже час відзвітуватись за їх використання?!
Колективу ЧДТУ також було б цікаво почути від Леги Ю.Г. суми тих коштів, які були виплачені протягом 2009-2012рр. тим професорам – привидам та доцентам – невидимкам ( Пепа Т.В., Черевко О.В., Верлань А.Ф., Соловей О.І., Розен В.П., Бутко І.М., Черевко В.О.,Коломієць В.В., Коваль А.В. та інші, загалом до двох десятків осіб ), імена яких щомісяця протягом декількох років вносились у табелі обліку робочого часу тільки за те, щоб в ліцензійній та акредитаційній документації показати «високий науковий рівень» кадрового забезпечення навчального процесу в ЧДТУ.
Думаю, що також настав час представити колективу професора ЧДТУ Чечетову Наталію Федорівну та викладача Влізло Ірину Олександрівну ( імена їх чоловіків добре відомі на Черкащині), які справно продовжують і зараз отримувати заробітну плату в ЧДТУ, от тільки, а ні жоден студент, а ні професорсько-викладацький склад їх до цього часу ще не бачили.
А ще хотілось би почути про результати поїздок Леги Ю.Г. за кордон «з метою обміну досвідом та налагодження співпраці» , а особливо цікаво знати про джерела фінансування цих вояжів, в тому числі і однієї із останніх зарубіжних поїздок Леги Ю.Г. у жовтні 2013р до Португалії разом із вже згадуваною викладачкою Влізло І.О. Невже спонсором цієї поїздки був її чоловік – Влізло Є.М. ( на сьогодні вже екс-заступник екс-губернатора С.Б.Тулуба) ? Бо саме в той час в університеті катастрофічно не хватало коштів навіть на виплату заробітної плати та ще існувала заборгованість по виплаті викладацькому складу відпускних і оздоровчих за 2012/13 навч.рік, а невдовзі ( саме після повернення ректора з Португалії) керівництвом університету викладачам була зроблена пропозиція написати заяви на відпустки за власний рахунок, продовжуючи при цьому працювати у звичному режимі, проте безоплатно.
А ще колектив з цікавістю послухає про суми отриманих у 2013 році ректором, його заступниками, а також начальником навчальної частини, головним бухгалтером, начальником планово-фінансового відділу та начальником відділу кадрів премій та на фоні почутих цифр належним чином «оцінить увагу і доброту» колишнього керівника , порівнявши їх із отриманою ними нещодавно до свята 8 березня премією в розмірі аж по 120 гривень.
То ж , як на мене, Лезі Ю.Г. варто добре подумати , перш ніж звертатись за підтримкою до колективу, намагаючись вчетверте посісти крісло ректора.

Единожды солгавший, кто тебе поверит?! А якщо ще й не «единожды»?!!!

То ж колишнім колегам бажаю мудрості і зваженості при виборі ректора.

Svoboda сказав:

Пані Новілова, а чому Ви забули пригадати програні Вами юридичні справи проти ВНЗ? При чому справи не за справедливість, а за посади? Як і те що Ви ніякої наукової ступені не маєте? Щодо поборів – то при Лезі в гаманці викладачів не лізли. А зараз пробують збити?

Саме те, що я не маю наукого ступеню і, відповідно, ніяким чином не претендую на участь у конкурсі на посаду ректора, свідчить, що моя публікація не боротьба за крісло, а відверте висловлення своєї думки. До речі, я то своє ім’я вказала відкрито, а Ви ховаєтесь! Крім того, краще не мати ніякого вчено звання, ніж купувати його за гроші ( якщо Вас це “зачепило”, то вважайте, що це камінь у Ваш огород)

Svoboda сказав:

Пані Тамара. А нагадати Вам сутність Вашого судового позову, точніше Вашу “адвокатуру” до ВНЗ. Яку Ви благополучно програли. Це і свідчить Ваш рівень компетенції. А позов стосувався місця декана. До речі, як на диво теж доктора економічних наук. Що це у Вас за тяга до докторів економічних наук? )))) Зараз Ви поставили на Качалу. Якщо так само будете захищати її як колишнього декана … )))) Пані Тамара, а викладанням та наукою Ви не хочете зайнятися хоча б для цікавості?

Я більше не збираюсь дискутувати з Вами, бо це не цікаво іншим. Але, заради справедливості: по-1, Одінцов М.М. – доктор економічних наук ще з 2011р., по-2, жодних проблем у нього через мене не було і не має, а те, що продажний суд відмовив Одінцову у поновленні на посаді декана, в чому я намагалась йому допомогти, то а ні моєї вини, а ні провини Одінцова немає.Згадайте суддю Киреєва і Юлін процес-розправу. Точно так же, але провінційного масштабу.По-3, я ніколи не працювала в ЧДТУ на умовах контракту ( у мене був безстроковий трудовий договір) і Лезі мене жаліти не було за що. А якщо він має підстави подати на мене в суд, то йому це зробити не заважав і не заважає ніхто.Тільки , я думаю, Він, на відміну від Вас, людина поміркована і досить розумна, тому знає що і коли робити, без Вашої адвокації.

Svoboda сказав:

Продажний суд? А те що є апеляція, касація? Нарешті ЄСПЛ не чули? Для чого було втягувати людину в цю судову тяганину. без найменшого шансу перемогти (продажний чи не продажний суд, але там розуміють що економіст не може гарно керувати технічним факультетом) і кинути на півшляху? Чому не довели до кінця? Відповім. Тому що Вам легше щось заколотити, ніж щось довести. Але якщо такі адвокати у Качали – я спокійний. Вона програє, як завдяки Вам програв Одінцов.

Svoboda сказав:

Хоча невелика поправка – Одінцов кандидат економічних наук. Завдяки Вашій проФФесійній адвокатурі у людини зараз проблеми. До речі, Лега мав повне законне право подати на Вас в суд, за наклеп. Пожалів. Продовжив контракт. Але ж Ви з тих людей, яким подобається колотити, а не працювати.

Петро Петрович сказав:

Свобода, відкрийте своє ім’я!Цікаво, хто ховається за таким дивним ніком?

Svoboda сказав:

Петро Петровичу. На виборах відкрию )))))))))))))))) Дуже здивуєтеся.

Svoboda сказав:

Щодо ніку, Свобода – це стан душі та ліберальні погляди. Тому я і проти Тамари Миколаївни. У неї дуже сильно розвинуті соціалістичні замашки – демагогія та прагнення вирішити свої демагогічні обіцянки за рахунок інших. Взагалі зараз у нас в ВНЗ їй викладачі присвятили байку Крилова “Бабка і мураха”
Попрыгунья Стрекоза
Лето красное пропела;
Оглянуться не успела,
Как зима катит в глаза.
Ось і шановна Тамара Миколаївна при ригах “лето красное пропела” по Майоркам за рахунок ВНЗ.
Так що, до зустрічі на виборах.

Петро сказав:

У Кузьмінського більше нерухомості, а дружин – не менше.

Вгору